19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Ангели-хранителі» полтавських родин

Уже дев’ять місяців у нашій країні несуть службу фахівці із соціальної роботи. Їхнє головне завдання – виявлення сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, а особливо тих, хто стоїть на межі фінансової кризи, і про це не знають ані в міліції, ані в Полтавському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тож мета спеціалістів – попередити кризу, допомогти цим родинам. Днями соціальні працівники зібралися у залі засідань міськ­виконкому, щоб підсумувати та проаналізувати виконану роботу.

– До цього часу в Україні не було такої професії, – розповіла на засіданні заступник міського голови Світлана Порохня. Лише нещодавно, у рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, у класифікаторі спеціальностей уперше було названо таку посаду, як фахівець із соціальної роботи. Це люди, які максимально наближені до кожної родини. За великим рахунком соціальний працівник виступає адвокатом сім'ї, лобіюючи й захищаючи її інтереси. Він робить усе можливе, щоб зберегти цілісність родини, займається «сімейним вихованням».

Загалом у Полтаві працює 131 фахівець із соціальної роботи. Директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Буднікова розповіла, що було дуже нелегко підібрати такий значний штат. Близько двадцяти осіб майже відразу звільнилося, не витримавши напруги й темпу, адже виявилося, що робота з людьми – важка й делікатна. Нині склад колективу соціальних працівників досить різноманітний, працюють як чоловіки, так і жінки різного віку. Соціальною роботою займається багато молоді – служба надала перше робоче місце 21 особі.

За дев’ятимісячний стаж роботи фахівці встигли виявити шістдесят сімей, котрі перебувають в особливо скрутному становищі. Їм уже надається допомога, здійснюється соціальний супровід. Світлана Порохня наголосила, що діяльність спеціалістів спрямована передусім на підтримку соціально незахищених верств населення. Це діти-сироти, діти-інваліди, багатодітні сім'ї, а також сім'ї, котрі опинилися на порозі кризи (безробіття, хвороба тощо). Спочатку фахівцям було важко зрозуміти свої обов’язки та завдання, адже вони стали першопрохідцями у цій сфері. Назва їхньої професії з’явилася у класифікаторі спеціальностей лише чотири місяці тому. Але приємно, що Міністерство соціальної політики достойно оцінило старання соціальної служби в Полтаві.

Професійне свято соціальні працівники відзначатимуть у першу неділю листопада – нинішнього року воно випадає на четверте число цього місяця.
Надія Руденко, 05.11.2012, 14:082671
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень