24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Премія Л. Бразова знайшла своїх лауреатів

Вкотре у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.В.Гоголя відбулося вручення премії імені нашого талановитого земляка Леоніда Бразова. Традиційно урочистості відбувалися 9 листопада, у день народження письменника і День української писемності та мови.

Премія імені Леоніда Бразова для творчих людей Полтавщини має неабияке значення, адже мета премії – сприяти розвитку сучасної української літератури, пропагувати серед населення області творчість сучасних письменників, утверджувати гуманістичні цінності в суспільстві.

Привітав лауреатів премії голова обласної ради Іван Момот, серед іншого подякувавши їм за здобутки у творчості, примноження духовних надбань рідного краю та висловив сподівання на те, що вони й надалі сприятимуть збереженню і розвитку української мови та літератури, нестимуть українське слово до читачів. Також голова облради вручив і відзнаки обласної премії імені Леоніда Бразова. У номінації «Поезія» премію виборола член Національної спілки письменників України Наталія Фурса за збірку поетичних творів «Страсті по Страті», а в номінації «Проза» – Любов Пономаренко (Кириченко), член Національної спілки письменників України – за книгу новел «Помри зі мною».

Список нагороджених продовжив Юрій Попов у номінації «Драматургія». Особливо відзначили його за сценічне втілення драми Григорія Горіна «Тев’є-Тевель», написаної за мотивами творів Шолом-Алейхема. У номінації «Публіцистика» нагороду здобули авторський колектив альбому «Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка», а саме: Ольга Курчакова, Світлана Бочарова та автори науково-популярного видання «Незгасимий вогонь. Життєвий та творчий шлях М.М.Боголюбова» Марина Гриньова і Лариса Ворона. Між ними, до речі, склалася неабияка конкуренція, оскільки віддати комусь із них однозначну перемогу було складно, адже обидва колективи порушили важливі та глибокі теми. Премію в номінації «Критика і літературознавство» здобула доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лідія Кавун за монографію «М’ятежні» романтики вітаїзму: проза ВАПЛІТЕ».

Уже після урочистого нагородження переможці та гості урочистої події переглянули виставу «Тев’є-Тевель», головну роль у якій виконав Юрій Попов, лауреат премії імені Леоніда Бразова 2012 року.

Лариса Безобразова, одна із засновників та організаторів премії, сказала, що останнім часом премія виходить за рамки області:
– Серед лауреатів премії – насамперед полтавці: науковці, поети, журналісти, є й відомі люди з області, наприклад, прозаїк із Комсомольська Володимир Ковпак, або ж нинішні лауреати – Л.Пономаренко і Н.Фурса. Але додаються до нашої когорти й представники інших міст: так, одна з перших лауреаток, Лариса Хоролець, – перший міністр культури, народна артистка України, драматург, родом із Києва. Хотілося, щоб і надалі наша полтавська премія розвивалась і виходила на вищий рівень.
Іван Момот, голова Полтавської обласної ради, з лауреатами премії імені Леоніда Бразова.
Крім того, організатори премії висловили побажання на майбутнє, аби престиж нагороди не розходився із фінансовою стороною, адже сьогодні нагорода до премії не дуже висока. Серед пропозицій щодо нагород – пільги для тих, хто хоче видати книгу, але вони наразі у процесі обговорення.
Павєл Москалюк, 15.11.2012, 14:581115
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень