13 грудня 2018 • № 50 (1534)

Волейбол. Відпочинок «Фавориту» не на користь

У Полтаві в спорткомплексі заводу медичного скла відбулися матчі четвертого туру чемпіонату України з волейболу серед чоловічих команд суперліги. Лубенський «Фаворит» провів два різних за характером матчі проти харківської «Юракадемії».

1. «Фаворит» – «Юракадемія» – 2:3 (25:16, 21:25, 25:13, 18:25, 11:15)

«Фаворит» – «Юракадемія»: атакують гості. На блоці Євген Бойко та Ігор Вітюк.
У першому матчі, хоч як прикро, але «Фаворит» поступився. Той факт, що команда пропускала третій тур і не мала певний час ігрового тонусу, звичайно ж, насторожував. Та все ж апріорі підопічні Сергія Сосніна мають підбір гравців більш високого класу. Це й підтвердила показова перша партія, як, власне кажучи, і третя. Мова піде за партії, у яких господарі поступилися. Від самого початку другої партії «Юракадемія» повела в рахунку, і хоча «Фаворит» звів результат до 10:10, усе ж харків'яни стояли на своєму. І таким чином, ведучи по ходу другої партії два очки, гості, скориставшись із певної незосередженості нашої команди, довели її до логічної перемоги – 25:21. У четвертій партії в «Юракадемії» не на жарт розігрався досвідчений Родіон Чміль, а на додачу його партнери вдало грали на блоці, тож після 11:11 у наших волейболістів знову щось пішло не так. На табло – 12:16, ну… може, щось змінимо? Але рахунок13:18, а після 15:22 у багатьох уболівальників закралася думка: «Так і матч програти недалеко». При рахунку 17:24 на користь харківських волейболістів у четвертій партії вже точно ніхто не сумнівався, що на нас чекає тай-брейк, але підопічні Олексія Володіна ще й кураж спіймали. Зрештою так і сталося: «Фаворит» хоча й достойно тримався, все ж… поступився – 11:15 і в підсумку – 2:3.

2. «Фаворит» – «Юракадемія» – 3:0 (25:17, 25:20, 25:17)

У другому матчі «Фаворит» таки здобув перемогу. Першу партію, як і в попередньому матчі, лубенці виграли впевнено – 25:17. У другій потихеньку почав вимальовуватися сценарій учорашнього дня. Команди пішли на першу технічну перерву за рахунку 8:6 на користь гостей. Далі вони нарощують розрив – 12:9, а за рахунку 14:13 на користь харків'ян у складі «Фаворита» на заміну вийшов Заїка. Ярослав удало прийняв м'яч з атаки суперника, а в іншому епізоді відзначився сам, і тут поступово шальки терезів схилилися на нашу користь – 16:14. Після чого підопічні Сергія Сосніна тільки нарощували перевагу, а Віталій Сухінін двома потужними атаками поставив крапку в другій партії – 25:20. У третій партії при рахунку 10:10 лубенці додали обертів, та так, що на другу технічну перерву команди пішли за рахунку 16:10. Варто зазначити, що гравці «Фаворита» добре зіграли не тільки в атаці, а й на блоці, що й дало змогу спокійно довести гру до логічної перемоги – 25:17. У підсумку рахунок по партіях – 3:0.

Таким чином, маючи двана­дцять очок в активі, «Фаворит» перебуває на третій позиції в турнірній таблиці.

Результати інших матчів четвертого туру:

«Кримсода» (Красноперекопськ) – «Локо-Експрес» (Харків) – 3:0, 3:0
ВНАУ (Вінниця) – «Хімпром» (Суми) – 3:1, 2:3

Команда «Буревісник-ШВСМ» (Чернігів) у четвертому турі участі не брала.

Тепер у чемпіонаті знову настає перерва, і матчі п'ятого туру пройдуть 7 та 8 грудня. У Харкові «Фаворит» зіграє проти «Локо-Експрес» (Харків).