19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

У новий рік — з якісною медициною

Із 1 січня 2013 року медична галузь зазнає серйозних реформувань, котрі здійснюватимуться в рамках соціальних ініціатив Президента України. Минулого тижня голова Полтавської обл­держадміністрації Олександр Удовіченко зібрав керівників районів та представників медичних служб для того, щоб обговорити нововведення.

– До початку нового року залишилося зовсім небагато, і ми повинні раціонально використати цей час, – наголосив Олександр Васильович. – Ми говоримо про те, що в державі прийнята концепція невідкладної медичної допомоги. Тому певні зміни будуть і у фінансуванні – це вже з обласного бюджету. Усю систему швидкої медичної допомоги переформатують. Існуватимуть єдина диспетчерська служба, єдиний технічний парк, кадровий потенціал. Усе це поєднають в одну службу, яка якісно надаватиме допомогу і в будь-якому населеному пункті, і в обласному центрі.

Комунальна установа матиме назву «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», перебуватиме на балансі обласної ради та фінансуватиметься з обласного бюджету.

Також із нового року повинні запрацювати районні центри первинної медичної допомоги. Процес створення цих окремих юридичних структур ще триває, усього їх буде в області 22. Нині процес відкриття центрів іде повним ходом: це і відпрацювання статутів, і набір штатних працівників. Поки що не відкрилися ще п’ять таких центрів. Начальник управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак наголосив, що центри первинної медичної допомоги по районах забезпечать якісне обслуговування населення, котре допоможе виявляти хвороби на ранніх стадіях. Тобто профілактика стане головним стратегічним напрямком реформованої медицини в Україні. Такі дії були зумовлені тим, що в полтавському регіоні не все населення рівномірно охоплено доступним медичним обслуговуванням. Особливо обділені увагою медиків жителі сільської місцевості.

Під час робочої наради йшлося і про те, що всі медичні заклади повинні стовідсотково забезпечуватися кадровим потенціалом. Нині ж у деяких районах штат укомплектований усього на сімдесят відсотків. Будуть також закуплені додаткові машини швидкої допомоги, а старі – переоснащені.
Надія Руденко, 16.11.2012, 11:452904
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень