25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Невигадані історії «Ока долі…»

Нещодавно у бібліотеці-філії №3 Полтавської міської центральної бібліотечної системи відбувся творчий вечір Юрія Антиповича, члена Національної спілки журналістів України і Полтавської спілки літераторів.

…1963 року Юрій Анатолійович закінчив Київський політехнічний технікум зв’язку, 1974-го – факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка, працював у газетах Миколаєва, Чернігова, а також Полтави – у «Комсомольці Полтавщини» (пізніше – «Молода громада»), «Зорі Полтавщини». Юрій Антипович – відомий також як поет, прозаїк, публіцист, драматург. Саме за п’єсу «Остання ніч Мазепи» став лауреатом щорічної премії Полтавської спілки літераторів та обласного радіоконкурсу «Ми – українці».

Ще з дитинства Юрій Анатолійович зацікавився таємничими явищами. Був свідком полтергейсту, телепатії, гіпнозу. Намагався розгадати таємниці природи й людини у книгах «Шукайте їх серед янголів», «Зоряні птиці галактик», «Феномени», «Синдром Кассандри». У новій науково-популярній книзі «Око долі. Характерники: невигадані історії», що побачила світ у видавництві «Верстка», знову йде мова про потойбічне. Тут розповідається про реальні історії з реальними людьми – Іваном Сірком, Володимиром Антоновичем, Миколою Бухаріним, Сергієм Муравйовим-Апостолом, Іваном Франком, Григорієм Сковородою, Лесею Українкою та іншими. На своєму вечорі в бібліотеці Юрій Анатолійович показав різні аспекти життя астрологів, телепатів, провидців із різних країн і народів. Найбільше уваги приділяв яскравим постатям з українським корінням. Так, усе­світньо відомий кінорежисер Андрій Тарковський, дідусь якого був народовольцем, родичем українського драматурга й актора Івана Карпенка-Карого (Івана Тобілевича), якось узяв участь у спіритичному сеансі. Його цікавило питання, скільки картин він зможе створити? Викликали дух поета Бориса Пастернака, той відповів: «Сім».

– Так мало?
– Сім, зате хороших, – відповів дух поета.

Дивовижно, але і справді Тарковський створив сім картин, які стали шедеврами.
– Режисер любив розмовляти з глядачами метафорою, знаком, символом. Це його стиль. А фа-мінорна органна хоральна прелюдія Баха в картині «Соляріс» – це не просто музика: сам Космос стогне-радіє тисячами октав, – розповідав Юрій Анатолійович.

Юрій Антипович ознайомив присутніх на заході з концепціями народження Сонячної системи, створення людини й цивілізації на Землі; говорив про рай і пекло, спілкування з душами померлих. А ще зупинився на тому, як 11-річні цикли сонячної активності впливають на все живе на Землі й під водою.

Поет і журналіст Володимир Полапа розповів про свої зустрічі з таємничим, про ворожіння різних народів колишнього Радянського Союзу: «Не існує теорії людини, ми більше знаємо про НЛО, аніж про самих себе».

Людська думка – то одвічна загадка. І шляхи її земні й космічні неміряні. Щоб жити в гармонії з оточуючим, нам потрібно бути людяними, толерантними, уважними і добрими, так ми збережемо себе та світ, у якому стільки неймовірного.

Оксана Кравченко
Павєл Москалюк, 23.11.2012, 13:241120
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31