19 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Як із 1 грудня перерахують пенсії

Відповідає начальник управління Пенсійного фонду України Октябрського району
в м.Полтаві Олена Панова.

– Олено Леонідівно, чи підвищиться у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму розмір мінімальної пенсії?
– Статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня розмір прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність, підвищиться до 884 гривень. Тому з 1 грудня ці пенсії підлягатимуть перерахунку. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат особи (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру 884 гривні.

– Чи впливатиме дата призначення пенсії (до чи після 1 жовтня 2011 року) на розмір пенсії та доплати за понаднормовий стаж?
– Якщо пенсію було призначено до 1 жовтня 2011 року та особі після цієї дати не перераховували пенсію з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахування) пенсії, то з 1 грудня цього року мінімальний розмір її пенсії та доплату за понаднормативний стаж встановлено за (понад) 20 і 25 років страхового стажу для жінок і чоловіків відповідно.

Якщо ж пенсію було призначено після 1 жовтня 2011 року або призначено раніше та після 1 жовтня 2011 року перераховано з урахуванням стажу і заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, а її мінімальний розмір і доплату за понаднормовий стаж було встановлено з урахуванням 30 і 35 років страхового стажу, то й перерахунок у грудні буде здійснено на підставі цих показників.

– Чи буде перераховано пенсію громадянам, які працюють?
– Ні. У Законі України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачено, що розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перераховують у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, особам, котрі не працюють (не проводять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування). Однак у разі звільнення з роботи та звернення пенсіонера до управління із заявою пенсію буде перераховано.

– Чи будуть перераховані надбавки та підвищення, встановлені до пенсії?
– Так, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 884 грн, будуть обчислені підвищення ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, додаткові пенсії особам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячну доплату до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської атомної електростанції, державну соціальну допомогу на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів-військовослужбовців строкової військової служби та у зв’язку з втратою годувальника, які призначено членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

– Чи достатньо фінансового підґрунтя в управлінні для здійснення перерахунків пенсій?
– Бюджет Пенсійного фонду формується на центральному рівні, а потім рівними частками видатки розподіляються по регіонах. Щодо фінансової стабільності управління, слід зазначити: самозабезпеченість власними коштами в районі становить 129%, що є надійним фінансовим підґрунтям для виплати пенсій у збільшеному розмірі.
Павєл Москалюк, 23.11.2012, 14:431102
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31