20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Тільки спільними зусиллями можна запобігти виробничому травматизму

Розповідає начальник відділення ВД Фонду у м. Полтава В.Б. Руденко:

– Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Полтаві провадить свою діяльність серед підприємств та організацій міста різних видів економічної діяльності. Колектив відділення складається з 15 працівників, які проводить щоденну кропітку роботу з потерпілими на виробництві, а їх на обліку у відділенні налічується понад 1043 особи та 68 утриманців, з них 519 – інваліди, загальна кількість справ становить 1489. На подовження виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича з 1 вересня 2012 року, відповідно до постанови правління фонду від 21.09.2012 р. №31 «Про внесення змін до постанови правління фонду від 30 березня 2012 року №15», проведено додаткове перерахування щомісячних страхових сум потерпілим та членам їх сімей, яким перерахунок страхових виплат здійснювався відповідно до частини другої статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» до 1.03.2007 року.

У результаті перерахунку сума щомісячних страхових виплат зросла по Полтавській області на 561,0 тис.грн (або на 123%) по потерпілих на виробництві та на 31,0 тис.грн (або на 122%) по особах, що мають право на виплати у разі смерті потерпілого.
Середній розмір доплати на одного потерпілого у вересні, порівняно з серпнем, становить 137,0 грн, а на одного утриманця – 187,0 грн.
У порівнянні з лютим, у вересні поточного року виплати на одного потерпілого в області зросли у середньому на 308,0 грн, а по особах, що мають на це право у разі смерті потерпілого, – на 402,0 грн.

При цьому слід відмітити, що середній розмір зростання виплат не слід сприймати як щось загальноприйняте. По кожному застрахованому зростання може суттєво відхилятись від середнього розміру в залежності від відсотку втрати професійної працездатності (для потерпілих на виробництві), дати встановлення стійкої втрати працездатності, суми середньомісячного заробітку, який був розрахований для призначення страхових виплат, а також від впливу пенсії по інвалідності на розмір щомісячної страхової виплати.

Нині на обліку у відділенні перебувають понад 15000 страхувальників (це більше 130000 застрахованих осіб), сфера діяльності яких різноманітна - від роздрібної торгівлі та надання побутових послуг до важкого машинобудування та видобутку нафти та газу.
На виконання статутних обов'язків фонду щодо запобігання виробничому травматизму страховими експертами Полтавського міського відділення фонду за 10 місяців 2012 року було:
– здійснено 150 перевірок підприємств на предмет дотримання основних правил техніки безпеки, в ході яких було виявлено 1160 порушень; внесено 150 подань роботодавцям про порушення нормативних актів з охорони праці, які причинили або можуть спричинити нещасні випадки на виробництві та профзахворювання;
– надано 531 консультацію страхувальникам з питань системи управління охорони праці, профілактики нещасних випадків, їх розслідування, оформлення страхових справ, актів Н-5, Н-1, профілактики професійних захворювань, їх розслідування та ін.
– проведено навчання 46 спеціалістів, які вирішують питання охорони праці за рахунок коштів фонду;
– проведено навчання та перевірку знань 303 працівників на підприємствах міст;
– надана допомога 15 підприємствам у розробці нормативних актів з ОП;
– розповсюджено 1829 нормативних актів, підручників, журналів та іншої спеціальної літератури, плакатів, пам'яток тощо.

З призначенням у лютому 2012 року начальником відділу організації профілактики нещасних випадків на виробництві, профзахворювань та медичного обслуговування відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Полтаві Філоненко В.В. змінено методику профілактичної роботи відділу та переглянуто форми роботи по соціально-медичному обслуговуванню потерпілих, запроваджено нових партнерських стосунків з підприємствами міста.

Профілактична робота страхових експертів з охорони праці відділення виконавчої дирекції фонду у м. Полтаві проводилась у тісній співпраці з органами виконавчої влади, профспілками, роботодавцями, територіальним управлінням Держгірпромнагляду по Полтавській області. Забезпечена участь страхових експертів з охорони праці у комплексних перевірках, які проводяться управлінням Держгірпромнагляду, а також перевірках спільно з Полтавською міською СЕС, управлінням праці та соціального захисту населення.
Все це дало змогу досягти певних результатів щодо зменшення кількості нещасних випадків та за підсумками І-го півріччя 2012 року кількість випадків зменшилась на 20%, а за підсумками роботи за 9 місяців 2012 року кількість випадків виробничого травматизму зменшилась майже на 25%, порівнюючи з аналогічними періодами 2011 року. І це при тому, що згідно зі штатним розписом у відділенні лише дві посади страхових експертів з охорони праці і в середньому на одного страхового експерта припадають більш ніж 7500 зареєстрованих підприємств. Це дуже велике навантаження, і щороку воно збільшується. Зважаючи на це, є гостра потреба збільшення кількості страхових експертів з охорони праці відділення фонду та підвищення їх ролі.

Тому не будемо зупинятися на досягнутому, а всі разом докладемо ще більших зусиль для забезпечення належних умов праці на підприємствах нашого рідного міста, адже кожен гро-мадянин України відповідно до статті 43 Конституції України має право на належні, безпечні і здорові умови праці.
Павєл Москалюк, 29.11.2012, 11:37914
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень