19 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

«Маленька, та важенька»

Російською це звучить як «мал золотник, да дорог». Мова про поетичну книжечку «кишенькового» формату мініатюристки Олени Савченко (полтавці знають пані Олену ще й під її псевдонімом Лєнка-Нєтлєнка). Відома оптимістка щедро дарує свою поезію українцям і не тільки. Як викладач мови в Полтавській державній аграрній академії Олена Олегівна вдало поєднує навчання іноземних студентів зі створенням поетичних мініатюр. Поетеса просто закохана в життя і, здається, своєю закоханістю, «заримованою» у своїх творах, заряджає весь простір і оточення довкола себе.

А цими днями Олена Савченко порадувала поціновувачів літературного слова в клубі «Цікаві зустрічі» при відділі літератури з мистецтва Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського презентацією чергової своєї книжечки «Хорошо на свете жить!» під загальним підзаголов­ком «нетленки» російською й українською мовами.

– Видати збірку мене вмовила Ганна Грибан – директор видавничого агентства «Дивосвіт». Я довго пручалася, але не витримала натиску і здалася, – розпочала презентацію своєї збірки Олена Савченко. – Щиро вдячна редактору, моєму «хрещеному батьку» в літературі Анатолію Гальченку (світла йому пам’ять!), художникам Євгенію Самойлову, Михайлу Шлаферу за ілюстрації. А світлини Ігоря Лотиша так чудово огранили книжечку, що вона засяяла яскравими кольорами веселки й підсилила її назву. До речі, тут є й мої власні малюнки. Відкривається літературно-художнє видання розділом під назвою «Общественно-оздоровительные стиши». У ньому – посвята «Родной Полтаве», звернення до співвітчизників, «Философическое», «С днем рождения меня!» та інше. Упевнена, зацікавлений читач із величезним задоволенням порине у світ «нетлєнної» поезії Олени Савченко. А насамкінець не можу не звернути уваги на оригінальне завершення розділу «P.S.». У ньому – квінтесенція книжечки, родзинка творчого доробку поетеси, потужне джерело ендорфінів та антидепресантів.

Познавши рокот злой молвы
В годину дней своих суровых,
Я вновь – живее всех живых
И здоровее всех здоровых!

Меня не съели с потрохами!
Свой бодрый дух не сокрушив,
Я вас опять смешу стихами,
Себя вначале рассмешив!

Когда вам не до «хи-хи-хи»
И хочется навек увянуть –
Я верю, что мои стихи
Помогут квелым и глухим
И возродиться, и воспрянуть!

Олена Савченко зробила чудовий подарунок полтавцям напередодні 2013 року, закликаючи «Веселей смотри на жизнь!».

Оплесками зустрічали присутні на творчому вечорі кожний вірш у виконанні Лєнки-Нєтлєнки, тепло вітали її з успіхом на літературному небосхилі Полтавщини колеги по перу Валентина Нездойминога, Галина Вовченко, Ніна Гриб, Микола Максименко, бард Ігор Нікітін, співачка Віра Мотчана, однокласниці. Звучала на зустрічі й білоруська мова, якою читала свої вірші поетеса Інна Дідик-Снарська, котра наголосила, що «Нетленка, только ты у нас варенье, остальное – пенка!..».
Лідія Черпакова, 29.11.2012, 14:26906
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень