19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Тепер попереджає не лише МОЗ

Про те, що куріння шкодить здоров’ю, вже знають усі: про це говорять по телевізору, пишуть у газетах, та що вже й казати – тепер сигаретні пачки прикрашають попередження такого розміру, що пропустити їх просто неможливо, тим більше, що доповнюють їх ілюстрації хвороб, які загрожують курцям.

Першими над розв’язанням цієї проблеми почали замислюватися західні країни, там же й прийняли закони, котрі мали б обмежити вплив «особистого прикладу» курців на дітей і підлітків. Із 16 грудня до таких законодавчих ініціатив долучилася й Україна: набрав чинності закон про заборону куріння в громадських місцях, та от чи готові ми масово відмовитися від шкідливої звички, а головне – чи допоможе в цьому новий закон?

Самі курці щодо цього питання однозначної думки не мають, хоча багато людей саму ініціативу сприймають схвально – мовляв, не варто тим, хто не курить, через інших псувати здоров’я, але більшість людей бояться того, що досі не бачили спеціально відведених для куріння місць, тож і порушувати закон, можливо, доведеться всім.

У самому законі, на перший погляд, нічого нового нема: курити забороняється в ліфтах і таксофонах, у приміщеннях і на території установ охорони здоров’я, у навчальних закладах, фізкультурно-оздоровчих спорудах і закладах фізичної культури і спорту, на дитячих майданчиках, у підземних переходах, під’їздах житлових будинків, а також на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів – загалом у тих місцях, де виховані курці й без того намагалися не «диміти». Суттєва ж різниця тепер полягає в тому, що за недотримання цих правил доведеться сплатити штраф: для самого курця – від 51 до 170, за повторне порушення – від 170 до 340 гривень. А от для власників барів і ресторанів передбачене серйозніше покарання – там тепер куріння заборонене повністю, а за невиконання цих вимог їм загрожує штраф від однієї до десяти тисяч гривень.

Є в законі й друга частина, в якій перелічуються місця, де курити можна, та лише у спеціально відведених місцях, а саме: у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; готелів; гуртожитків; у аеропортах і на вокзалах.

У полтавській міліції, щоправда, заспокоюють: курців не утискатимуть, а навпаки, намагатимуться запобігти порушенню:
– Цей закон потрібно правильно розуміти, адже прийняли його ще давно, а 16 грудня він набрав чинності, – розповів Юрій Сулаєв, начальник прес-служби УМВС України у Полтавській області. – Зміни в ньому стосуються скоріше організацій та підприємств, а для людей усе лишилося так, як і було. Осіб, котрі порушуватимуть закон, як і раніше, спочатку попереджатимуть, але якщо це не допоможе – складатимуть протокол і стягуватимуть штраф. Удруге штраф буде вже більшим. За куріння на вулиці нікого не штрафуватимуть.

Тож, як бачимо, приводів для паніки немає, хоча тим, хто звик курити в ресторанах або на робочому місці, варто змінювати звички, а краще за все – й зовсім кидати курити.
Сергій Лещенко, 21.12.2012, 16:162677
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень