24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Дівчинка обпекла око суперклеєм

Дев’ятирічну жительку Лубен днями привезли з опіком лівого ока до місцевої лікарні. Дівчинка розповіла, що їй в око випадково потрапив суперклей, коли вона намагалася зафіксувати ним накладні нігті.

Оскільки мали місце тілесні ушкодження, про інцидент повідомили правоохоронців. За фактом проводиться перевірка. Тож працівники міліції просять батьків бути більш уважними до дітей і попереджати подібні випадки.

Термічні та хімічні опіки очей – річ серйозна і небезпечна. Вони можуть не лише пошкодити око, а й призвести до часткової, а в деяких випадках навіть цілковитої втрати зору.

– У разі потрапляння в око такої речовини, як суперклей, ідеться про хімічний опік, – говорить Олена Залудяк, завідувач офтальмологічного відділення обласної клінічної лікарні. – На рогівці утворюється прозора краплина, яку неможливо чимось розчинити, тому потрібно видаляти тільки механічним шляхом, із застосуванням знеболювальних препаратів та спеціальних мікроінструментів. Тому слід тримати такі речовини якомога далі від дітей.

У разі потрапляння хімічних речовин на око рекомендується негайно промити його.

– Промивати необхідно у напрямку від зовнішнього краю до внутрішнього проточною водою кімнатної температури, – радить Олена Миколаївна. – Процес має тривати не менше 15 хвилин. Якщо промиваєте око дитині, скористайтеся грушкою для спринцювання або шприцом без голки. За їхньою допомогою під тиском направляйте струмінь води, як зазначалося вище. Якщо дитина плаче – нехай плаче, адже зі сльозами також змивається весь непотріб з ока. Після процедури необхідно показати потерпілого окулісту для визначення ступеня ушкодження ока й подальшого лікування.

За словами лікаря, батьки мають неухильно слідкувати за тим, аби діти не поранили очей. Навіть новонароджені можуть подряпати око, коли в них непідстрижені нігті. Діти у школі можуть поранити одне одного, кидаючись ручками й олівцями. Особливу небезпеку становлять петарди.

– У нас зараз є пацієнти, які зазнали травмування очей від петард. Найчастіше це термічний опік та контузія ударною хвилею. На щастя, усім їм зір удалося зберегти.
Оксана Ханас, 10.01.2013, 15:321036
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень