21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

До водохресного купання треба готуватися ще з літа

Необдумане пірнання в ополонку несе за собою вельми неприємні наслідки. Адже для організму непідготовленої людини зимове купання – величезний стрес.

– Щороку після Водохрестя кількість звернень з приводу респіраторно-вірусних захворювань зростає приблизно удвічі, – розповідає Наталія Ковальова, лікар загальної практики сімейної медицини. – Найпоширеніша причина недуги – купання у відкритій водоймі.

За словами медиків, під час занурення в холодну воду в людини виникає різкий спазм судин, що може спровокувати переохолодження.
– У цей момент кровопостачання є тільки в головному мозку й у серці, а от кінцівки враз біліють, організм відчуває сильне переохолодження, можуть бути й судоми, – говорить лікар. – Як наслідок – гострі респіраторні інфекції, пневмонії. Для жінок така необачність може обернутися хворобами органів малого тазу, запаленнями і навіть у подальшому безпліддям.

Правильне купання вимагає тривалої підготовки. Загартовувати організм потрібно ще з літа. Починайте обливатися водою. Спочатку вона має бути теплою, потім її температуру поступово знижують до холодної. Узимку можна розтиратися снігом.

– Якщо вже людина вирішила ввійти в зимову воду, вона має бути абсолютно тверезою, – наголошує Наталія Леонідівна. – Алкоголь зігріває ізсередини, але не відміняє природного процесу переохолодження. Навпаки, дещо притуплює відчуття і може спровокувати ще сильніші обмороження.

Пірнувши у воду, треба вийти з ополонки і відразу зняти з себе мокрі речі (плавки, купальник), загорнутися з головою у теплий великий рушник чи вовняну ковдру. Затим необхідно переодягнутися в сухий чистий одяг та випити гарячого чаю або відвару.
Уживати спиртне після купання медики теж не рекомендують.

Що стосується дітей, то тут слід зазначити: переохолодження для дитини ще більш небезпечне, ніж для дорослого. Тому не варто тягнути в ополонку сина чи доньку, сподіваючись, що купання у святу ніч зцілить від усіх хвороб.
Павєл Москалюк, 17.01.2013, 16:302705
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень