16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Операція «Акциз» дала перші результати

Наприкінці ­минулого року Головним управлінням податкової міліції ДПС України розпочато комплекс спеціальних заходів «Акциз», метою яких стало підвищення рівня сплати акцизного податку, посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, активізація заходів щодо протидії їх незаконному обігу.

За цей час працівники податкової міліції області спільно з працівниками регіонального ­управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, підрозділів податкового конт-ролю ОДПС області, а також інших контролюючих органів провели понад шістдесят перевірок фізичних і юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів.

Уже виявлено 53 пору­шення чинного законодав­ства, до порушників застосо­вано штрафні фінансові санкції на суму 236,4 тис. грн, складено вісім протоколів про адміністративні правопорушення, анульовано одну ліцензію на роздрібну торгівлю горілчаними виробами. Податкова міліція з незаконного обігу вилучила підакцизних товарів на суму близько 120 тис. грн. Виявлено й порушення, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, інформацію щодо цього внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження.

Так, у рамках проведення спеціальних заходів на території однієї з оптових торговельних установ обласного центру виявлено понад дві тисячі пляшок горілчаних виробів, якість яких (як і «легальність» наклеєних на них марок акцизного податку) викликала у працівників податкової міліції сумніви. Зазначені ж алкогольні вироби реалізовувалися на території міського ринку. Відповідно до отриманих дозволів суду, працівники податкової міліції провели огляд складського приміщення та вилучили недоброякісну горілчану продукцію на суму понад 60 тис. грн.

Зразки горілчаних виробів і марок акцизного податку направлено для проведення експертних досліджень. Нині триває досудове розслідування за ознаками ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Дмитро Скобельський, прес-офіцер УПМ у Полтавській області
Павєл Москалюк, 24.01.2013, 15:592714
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень