18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Дев’ятикласник урятував cусідку з вогню

Сьогодні часто доводиться чути про добро, милосердя, благодійність. Іноді небайдужість людей виявляється в мужності, що полягає не в тому, щоб перебороти небезпеку, а в тому, щоб відкрито протистояти їй, як це зробив дев’ятикласник полтавської ЗОШ №7.

Увечері 25 січня школяр Євген Шуба відчув у своїй кімнаті запах диму, що поступово посилювався. Це стривожило юнака, і він вискочив на безлюдну вулицю. Було близько 21-ї години. Хлопець побачив густий дим, що здіймався вгору з сусіднього будинку. Євген оцінив ситуацію за лічені секунди й кинувся до палаючої споруди. Він розумів: усередині може бути людина. На його вигуки ніхто не відповідав, двері були зачинені. Тому підбіг до вікна й, обома руками вибивши скло, на весь голос почав гукати сусідку. Замість відповіді спочатку він почув лише тріск вогню, що палав у центрі кімнати.

Євген, не припиняючи гукати жінку, покликав на допомогу сусідів. Ті ж викликали рятувальників МНС.

Розуміючи, що сусідка у приміщенні, юнак підбіг до дверей і з усієї сили почав стукати в них. Із кімнати почувся тихий стогін жінки. Це додало хлопцеві надії, і він продовжив гупати, аби сусідка на слух зорієнтувалася, де знаходиться вихід. Євген зумів вибити двері й витягнути жінку, яка вже була на порозі передпокою. Відвівши її до сусідів, юнак схопив відра з водою, вбіг до будинку і почав гасити полум’я. Такий вчинок спонукав до дій і сусідів, котрі приєдналися до хлопця, намагаючись подолати вогонь. У цей час прибули пожежники й остаточно загасили полум’я.

На жаль, будинок урятувати не вдалося, він згорів дотла. Медики «швидкої» забрали сусідку з опіками та Євгена з пораненою рукою до першої міської лікарні, де обробили рани й надали всю необхідну допомогу.

Зараз урятована жінка, 61-річна Алла Григорівна, мешкає разом з хлопцем та його мамою.

Завдяки небайдужості та швидким діям юнака було врятоване життя. Як говорить приказка: посієш вчинок – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю. І це справді так: відтепер дев’ятикласник прагне стати рятувальником.

Євгеній Ленський, директор ЗОШ №7 м.Полтави
Павєл Москалюк, 31.01.2013, 14:27785
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень