21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Полтавський серпантин»

Під такою назвою у відділі літератури з мистецтва Полтавської обласної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся культурницький захід, на який зібралися літератори, мистецтвознавці, освітяни, бібліотекарі міста. Вони стали учасниками дискусії, присвяченій проблемам розвитку української літератури, а саме зниженню рівня читання, завоюванню інформаційного простору інтернетом, а також проблемі загальнолюдській – про духовну інволюцію. Як писав наш великий філософ Григорій Сковорода: «Найперше дбання наше хай буде про мир душевний, тобто про життя, здоров'я і про спасіння його. Яка нам користь дістати у володіння цілий Всесвіт, а душу загубити?».

Уперше обговорювалося питання про правду і вимисел у художніх творах полтавських авторів. Як зазначила прозаїк Оксана Кравченко, ця проблема існує вже багато століть, і в цьому контексті розповіла про суперечку між Олександром Купріним і Антоном Ладинським, коли відомий російський письменник навіть викликав свого сучасника-поета на дуель, не дійшовши згоди зі своїм опонентом. Крім того, у рамках дискусії – своєрідного «усного журналу» – Оксана Кравченко презентувала і свою нову книгу «Після моря і літа», до якої ввійшла повість з такою назвою й гумористичні твори. До речі, повість завершує тетралогію («Дурман рожевої мрії», «Дурманом солодким віяло», «Намисто осінніх днів»), головною героїнею якої стала журналістка Майя, а також її друзі Мстислав і Раїса – романтики, шукачі скарбів. «Подорожуючи» повістями письменниці, читачі поринули в цікавий творчий експеримент, під час якого необхідно було зорієнтуватися в детективних, містичних, фантастичних історіях, у які потрапляли герої книги, і визначити, де закінчується реальність і починається фантазія автора.

Сторінку образотворчого мистецтва представила на заході молодий графік Тетяна Гасенко, яка вже понад десять років ілюструє книги Оксани Кравченко. Художниця показала серію графічних робіт, виконаних гелевою ручкою, і акварелі – натюрморти з фруктами та ягодами.

Привернули увагу глядачів і живописні полотна Анатолія Лавренка, члена НСХУ, присвячені літу. Лариса Назаренко, член товариства «Художник», також презентувала серію літніх етюдів. Музикознавець Валерій Тесленко, акомпануючи собі під гітару, запропонував веселі й жартівливі пісні, які підняли настрій слухачам. Музичне привітання підготував і жіночий дует у складі Віри Мотчаної та Лідії Новікової. Вони майстерно виконали старовинні романси XIX та XX століть. А Віра Мотчана ще й дві популярні естрадні пісні «Літо п'янке» та «Море кличе», акомпануючи собі на піаніно.

Світла аура, що панувала на «усному журналі», тільки посилила найпозитивніші враження від культурницького заходу.

Тетяна Васильєва
Павєл Москалюк, 07.02.2013, 16:12854
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31