23 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

На знак безмежної любові ти мені подаруєш…

Як відомо, 14 лютого в усьому світі закохані зізнаються у своїх почуттях і дарують, дарують, дарують… Але скрізь по-різному.
У Японії у невеликому містечку Тоі місцеві жителі започаткували карнавал Любові: зранку й до ночі вулицями ходять натовпи закоханих і вигукують освідчення в коханні. У Японії практикують і таке: пари, упевнені у своєму вічному коханні, можуть висловити почуття на папері та відправити лист спецпоштою, яка доставить його адресату в День святого Валентина… рівно через рік.

У Парижі є електронне табло, на якому 14 лютого всі закохані можуть висловити одне одному ніжні слова. У цей день коханим дарують коштовності та ювелірні прикраси. А в північній Данії закохані посилають одне одному засушені білі квіти, здебільшого троянди.

В Італії, звідки, згідно з легендою, бере свій початок свято, цей день називали Днем Весни та Любові. Усі урочистості проводилися на свіжому повітрі – закохані гуляли цілий день, не перестаючи зізнаватися одне одному в коханні. У Туріні, наприклад, наречений і наречена оголошували всім про свої заручини саме 14 лютого – ця старовинна традиція збереглася й донині. За кілька днів до свята віт-рини італійських магазинів прикрашаються величезною кількістю різних цукерок. Вважається, чим більше цукерок вони подарують, тим міцнішою буде любов. Ще одним дуже популярним подарунком в Італії вважаються Baci Perugina – маленькі горішки фундука, покриті шоколадом. А в кожному горішку – записка з висловлюванням на любовну тему.

Популярними подарунками на Валентинів день в Англії стали солодощі у вигляді сердечок, м'які іграшки, особливо популярні плюшеві ведмедики Teddy.

В Австрії багато подружніх пар, та й просто закоханих, вирушають у цей день у маленьке містечко Крумбах, адже саме тут є церква, закладена на честь святого Валентина. Колись священик обдаровував закоханих, які брали шлюб, букетами квітів. Тепер же самі закохані несуть букети йому. Чоловіки в цей день подарунків не отримують, уся увага лише жінкам – для австрійців це щось на кшталт нашого 8 Березня.

З особливим нетерпінням чекають цього дня незаміжні дівчата в Голландії, адже вважається, що саме 14 лютого вони й самі можуть освідчуватися коханому, а якщо обранець згоден одружитися, він дарує нареченій красиву шовкову сукню.

З розмахом відзначають День святого Валентина в США і Канаді. Щоправда, його почали святкувати пізніше, ніж у Європі, – з 1777 року. На початку минулого століття американці в цей день посилали нареченим солодкі марципани. Затим вони налагодили виробництво карамелі та стали «видряпувати» на цукерках ще й ніжні слова. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий – чистоту любові. У 50-ті роки цукерки вже вкладали в картонні коробочки у формі серця.

І лише в Німеччині 14 лютого яскраво-червоними стрічками прикрашають… психіатричні лікарні, у каплицях проводять спеціальне богослужіння, оскільки святого Валентина німці вважають покровителем душевнохворих. А от Саудівська Аравія – єдина у світі країна, де це свято офіційно заборонене.
Павєл Москалюк, 15.02.2013, 14:312785
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень