24 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Економіка і соціальна сфера розвиваються разом

Соціальні виплати у державі не повинні зменшуватися навіть в умовах складної економічної ситуації, наголошує Президент України Віктор Янукович.

«Хоча економічна ситуація непроста, в Україні ніхто не скорочує і не скасовує соціальних програм, на відміну від ряду країн Європейського Союзу. Якби влада не була успішною у своїй роботі, повірте, ситуація у країні була б набагато гіршою», – заявив Віктор Янукович.

За його словами, нині економічна ситуація у світі непроста, і Україна також залежна від цього. На переконання Віктора Януковича Україна повинна бути конкурентоздатною країною, оскільки 60% вітчизняної продукції йде на експорт.

Розмір соціальних витрат на цей рік складе 61,5 млрд грн. Найбільша сума з них буде спрямована у вигляді допомоги сім'ям з дітьми – 40,1 млрд грн. Ще понад 10 млрд грн буде використано на надання пільг і житлових субсидій населенню – 10,3 млрд грн, 8 млрд грн – на виплату підвищених у кінці 2012 року на 40% стипендій студентам.

Мінсоцполітики на початку 2013 року визначило стратегічні напрямки соціальної стратегії держави, що підпорядковані єдиній меті: забезпеченню надійного захисту найбільш уразливих категорій громадян, формуванню основи соціально справедливого суспільства. Мінсоцполітики розпочинає створення бази даних одержувачів бюджетної підтримки, процес призначення пільг і соцвиплат буде максимально спрощено та автоматизовано, при цьому державна допомога надаватиметься адресно.

Україна продовжить удосконалення пенсійної системи, частиною якої стала легалізація зарплат. Президент визначив це завдання як першочергове. Уряд уже схвалив законопроект, який удосконалює систему нарахування пенсій. Пропонується щорічно збільшувати пенсії через перерахунок на більш високій базі – розрахункова ставка буде множитися на коефіцієнт, прив'язаний до зростання середньої зарплати в Україні та рівня інфляції. Прийняття законопроекту відновить соціальну справедливість – не важливо, коли людина пішла на пенсію: її розмір відповідатиме поточній ситуації на ринку праці.

У цьому році продовжується підвищення заробітних плат працівникам бюджетної сфери. У березні за дорученням Президента України уряд прийняв рішення збільшити з 1 січня поточного року розмір першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки (ЄТС). У цілому підвищення торкнулося майже 3,5 млн. працівників освіти, культури, охорони здоров'я, соціальної сфери та інших бюджетних галузей. Так, посадовий оклад провідного бібліотекаря і вчителя вищої категорії збільшився на 167 грн порівняно із встановленим раніше окладом, лікаря-терапевта вищої категорії – на

179 грн на місяць. Одночасно з підвищенням зарплат триває відновлення диференціації в оплаті праці працівників за 1-5 тарифними розрядами ЄТС.

Віктор Янукович виконує свої зобов'язання перед виборцями щодо підвищення соцстандартів. Він вимагає від уряду та влади на місцях працювати ефективно.

Павєл Москалюк, 25.04.2013, 12:402824
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень