22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Бал у полтавській гімназії

Уже п’ятий рік поспіль у полтавській гімназії №17 відбувається бал гімназистів. Участь у ньому беруть учні, які мають активну життєву позицію і згуртовують навколо себе своїх однокласників.

Ідея проводити бал гімназистів виникла в педагогів закладу не випадково. Ще у Франції у XV столітті бали проводилися для еліти тогочасного суспільства, і лише у ХІХ столітті вони стали доступними і для простого люду. Однак на танцювальних раутах, як і раніше, збиралася високодуховна освічена молодь, котра була обличчям своєї епохи.

Відродження таких традицій, прищеплення підростаючому поколінню духовних та моральних цінностей і має на меті бал гімназистів. Традиційно він проходить навесні, коли вже закінчується навчальний рік, є певні навчальні здобутки, напрацювання та підсумки. Організаторами балу стали самі діти. Вони придумують сценарій, готують номери, ретельно продумують не лише те, якими будуть їхні танці, а й образи та костюми.

Щороку концепція заходу змінюється. Найперший бал проходив у форматі віденського, другий – у стилі нобелівської церемонії. На ньому нагороджували найрозумніших гімназистів, котрі стали лауреатами та переможцями міських та всеукраїнських олімпіад, МАН тощо. Цього року в гімназії вшановували мистецтво. Саме тому на сцені панували Аполлон та музи, які символізували собою грані людського розуму і творчості. Але одне правило кожного року лишається сталим: юнаки мають бути у фраках (або смокінгах) та з метеликом, а дівчата – у бальних сукнях.

Актовий зал гімназії був заповнений ущерть, учасниками балу стали близько 300 дітей.

– Щороку кількість гімназистів, котрі беруть участь у святі, зростає, – розповіла директор закладу Олена Голтвяниця. – Якщо раніше в танку кружляли учні дев’ятих-одинадцятих класів, то нині долучилися й восьмі класи. Задіяли й початкові класи, учні яких із задоволенням виступили перед глядачами з кількома номерами. Приємно, що до нас на бал приходять і батьки наших дітей.

– А ще це прекрасна можливість забрати дітей з вулиці, – продовжує Олена Олексіївна. – Усі учасники балу ходили на репетиції, навіть весняні канікули не завадили брати їм уроки танцю в наших учителів хореографії Яни Казміренко та Юрія Срібного. Роботи було чимало, адже у програмі балу значився не лише вальс, а й латиноамериканські танці, інші номери.

У гімназії й далі планують зберегти та розвивати традицію балу, аби в місті формувалася інтелектуальна й культурна еліта, яка в майбутньому розбудовуватиме Полтаву.
Оксана Ханас, 08.05.2013, 16:382883
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31