20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Відпочинок — це ще й відповідальність

Серед унікальних пам’яток Полтави особливе місце посідає рукотворний парк садового мистецтва – Державно-історичний, історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», створений полтавцями в нелегкі повоєнні роки. Останнім часом багато зроблено для того, щоб парк став місцем відпочинку жителів міста.

Так, у середині квітня під час проведення суботника територію прибрали від сміття, так званих аварійних дерев, гілля та різного непотребу.

Парк зручно розташований у межах міста, має красиві природні місця, галявини, ставки тощо. Він ніби закликає людину. «Приходь, приїзди, милуйся моїм зеленим багатством, набирайся сил природи, відпочивай. Але при цьому виконуй одну умову: бережи мене, не вживай спиртних напоїв, не сміти, підтримуй чистоту і порядок, розпалюй багаття тільки у відведених для цього місцях, не заїжджай на мою територію на транспортних засобах».

Однак не всі відпочивальники дбають про свій парк відпочинку. Купи сміття, пляшок, одноразового посуду залишаються в парку після чергового «відпочинку». І це при тому, що біля входу розташований контейнерний майданчик. Ось куди потрібно виносити сміття. Потерпають від відвідувачів і рідкісні породи дерев, квітів, трав, які безжалісно зламуються, вирубуються, витоптуються, вириваються відвідувачами без усякої на це потреби.

Окремо про полтавців, які проживають поряд з парком. Деякі з них свої побутові, будівельні й навіть… тваринні відходи просто вивозять, виносять у паркову зону, перетворюючи її на сміттєзвалище.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста попереджає любителів «утилізації» відходів у такий спосіб, що сумнівне задоволення обійдеться їм у добру копійчину. Адже величина суми штрафів, визначена чинним законодавством за такі порушення, значна і складає від 340 до 1360 грн. Непереливки буде і тим, хто засмічує парк під час відпочинку. На них чекають вказані штрафи.

Тож, шановні відпочивальники, не смітіть, не знищуйте живої природи, а бережіть, примножуйте її. Будьте свідомими, суворо дотримуйтеся вимог чинного природоохоронного законодавства.

Юрій Стрюк, старший інспектор інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста
Павєл Москалюк, 17.05.2013, 14:32857
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень