19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Обговорили перспективи співпраці Полтавщини з Грузією

Стан та перспективи розвитку співробітництва Полтавщини з Грузією обговорювали представники керівництва Полтави та області під час зустрічі з Надзвичайним і Поважним Послом Грузії в Україні паном Михаїлом Уклебою.

– Від загального об'єму полтавського експорту лише 1,8% направляється до Грузії. І я вважаю, що приїзд і знайомство високоповажних гостей з нашою діяльністю дасть поштовх до майбутнього співробітництва Полтавської області з Грузією, і наступного разу до нас уже приїдуть бізнесмени, з якими укладатимуться договори про співпрацю, – зазначив голова Полтавської обласної ради Іван Момот.

З економічним розвитком області докладніше ознайомив гостей перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Животенко:
– Наша область аграрно-промислова, маємо дуже родючі землі. Майже по всій Полтавщині залягають великі поклади дуже якісної породи руди, яка використовується за кордоном. Аграрний та нафтогазовий комплекси у нас надзвичайно потужні. І саме ці сектори економіки мають велику підтримку з боку держави: вони постійно розвиваються, фінансуються державним бюджетом, створюються й нові робочі місця. Машинобудівний комплекс починає перебудовуватися відповідно до вимог сучасного світу, на сьогоднішній день виготовляємо машини для комунальної, сільськогосподарської та інших промисловостей. Також наш відомий Крюківський вагонобудівний завод своєю продукцією успішно конкурує з кращими закордонними зразками. Наша область унікальна, адже вона географічно розміщена в центрі України, а саме на перетині всіх повітряних та автомобільних шляхів. Ми потенційно маємо над чим разом попрацювати, тому що область володіє широким спектром усіх можливостей.

– Як ми пам'ятаємо, у травні нинішнього року відбулася зустріч делегації з міста Боржомі з представниками міської та обласної влади, – зазначила присутня на зустрічі секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач. – На ній були розглянуті питання створення спільних підприємств, розширення туристичних зв'язків, розвиток фізичної культури і спорту, співпраця між туристичними фірмами, відпочинок дітей та молоді міста Полтави в Боржомі та навпаки, а також розширення зв'язків між українською та грузинською діаспорами. Також нагадаю, що з 4 серпня 2000 року діє угода про торговельно-економічне та культурне співробітництво між Полтавською областю України та Мцхета-Мтіанетським краєм Грузії.
Підприємства області, котрі досі не співпрацювали з цією країною, підготують свої бізнес-пропозиції, які надішлють у посольство Грузії.

Під час свого перебування на Полтавщині посол відвідав Миргород, зокрема літературно-меморіальний музей грузинського поета Давида Гурамішвілі, а також побував на могилі свого видатного земляка. А прощаючись з нашим гостинним краєм, пообіцяв наступного разу обов'язково відвідати й Сорочинський ярмарок.
Інна Діхтенко, 24.07.2013, 14:452805
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень