24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Підбили підсумки економічного і соціального розвитку регіону за третій квартал

У Полтавській ОДА відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації, регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування й регіональної дорадчої ради Національного конгресу місцевого самоврядування України в Полтавській області. Учасники засідання обговорили стан фінансово-бюджетної дисципліни у Полтавській області за дев’ять місяців цього року, питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області і розглянули стан виконавської дисципліни та підсумки роботи зі зверненнями громадян.

Директор Департаменту економічного розвитку Олена Адамович доповіла присутнім про стан бюджетно-фінансової дисципліни у Полтавській області за 9 місяців 2013 року. Вона зазначила, що в умовах існуючих на сьогодні викликів і ризиків досить важко прогнозувати основні показники на короткостроковий період.

– Євроінтеграційні прагнення України призвели до того, що Російська Федерація посилила митний контроль і частково призупинила експорт українських товарів, – сказала доповідач. – Оскільки 30 відсотків експорту Полтавщини припадає на РФ, то ми повною мірою відчули це погіршення. Але нам удалося вистояти і зберегти стабільність в економіці. У цей складний період головне завдання влади – надати всебічну підтримку товаровиробникам і сприяти у просуванні продукції на нові ринки.

Також вона зазначила, що оскільки Полтавська область є експортно-орієнтованою, то має хороші середньострокові та довгострокові перспективи.

Підсумовуючи, Олена Адамович сказала: «У нас в області немає затримок зарплат бюджетникам, ми продовжуємо створювати перинатальні центри вторинного рівня у Полтаві та Кременчуці і вісім міжрайонних пологових стаціонарів по області. Облдержадміністрацією вжито заходів щодо активізації ярмаркової торгівлі через проведення ярмарків «вихідного дня», працює програма здешевленого житла для молоді. Все це є доказом того, що Полтавщина була і є територією успіху».

Планові показники місцевих бюджетів виконані майже на 99%, а бюджет області – на 50% до річного, звітували фінансисти.
– Доходи бюджетів міст і районів збільшилися на 46 мільйонів гривень, або на 2 відсотки, – зазначив Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА. – Обласний бюджет отримав на 89 мільйонів гривень, або 12 відсотків, менше, ніж у відповідний період минулого року. Основна причина – це зміни в законодавстві щодо зарахування в повному обсязі до держбюджету з січня плати за користування надрами для видобування газу та газового конденсату.
Говорили учасники колегії і про збір урожаю.

– Станом на 23 жовтня поточного року в області зібрано зернових культур з 675,5 тисячі гектарів. Це 67 відсотків від загальної площі посіву, – зазначив Микола Сущий, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА. – Середня врожайність становить 50,2 центнера з гектара, що більше на 14,1 центнера з гектара порівняно з минулим роком.

Підсумовуючи засідання, голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко наголосив на тому, що в області є резерви для того, щоб увійти у 2014 рік з нормальними показниками, відтак звернув увагу керівників районів, підприємств, організацій та установ на виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку області на поточний рік.
Володимир Сулименко, 01.11.2013, 16:352928
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31