16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Прокурор області розповів про боротьбу з корупцією

Брифінг на тему «Стан запобігання та протидії корупції» провів днями прокурор Полтавської області Андрій Миронов.
– Проблема корупції на сьогодні найнагальніша, оскільки перешкоджає економічному розвитку держави, – наголосив він. – Тому створення ефективної протидії корупційним проявам за всіма напрямами є для нас пріоритетним завданням.

Протягом 2013 року правоохоронні органи регіону направили до суду 43 обвинувальних акти щодо 55 осіб про вчинення корупційних злочинів. У 20 провадженнях укладені угоди про визнання винуватості. Згідно з цією угодою особа визнає свою провину і погоджується на відповідне покарання, що узгоджується з прокурором. Потім суд розглядає цю угоду, затверджує її, виносячи відповідне рішення. Укладання таких угод зменшує навантаження на правоохоронну та судову системи і сприяє оперативному розгляду і вирішенню кримінальних проваджень.

Через дії корупціонерів завдано збитків на суму 857 тисяч, із них понад 80% відшкодовано. Це дуже високий показник по області, адже по державі в цілому відшкодування становить 34%.

На лаві підсудних опинилися 40 осіб, серед яких держслужбовці, депутати місцевих рівнів, посадовці органів місцевого самоврядування. Проте найбільше серед них – службових осіб установ і підприємств різних форм власності та правоохоронців.

До судів правоохоронні органи направили 70 протоколів про скоєння адміністративних корупційних порушень, до адмінвідповідальності притягнуті 64 особи.
Наводячи приклади, Андрій Миколайович навів кілька прикладів. Так, суддя одного з районних судів Полтавської області за лояльне призначення підсудному, котрий зберігав незаконно холодну зброю, отримав від обвинуваченого чотири тисячі гривень неправомірної вигоди. Обвинувальний акт щодо цього судді розглядається судом одного з районів Черкаської області.

На отриманні грошей попався адвокат, котрий підбурював свого підзахисного дати шість тисяч доларів для позитивного вирішення у справі. Він переконував підзахисного, що за ці гроші можна відкупитися від в’язниці. Адвокат був затриманий у момент, коли брав гроші. За фактом відкрито кримінальне провадження. Як запобіжний захід суд обрав тримання під вартою, а потім відпустив підозрюваного під заставу 90 тисяч гривень. Отримані кошти будуть занесені на рахунки казначейства.

Загалом, за словами прокурора, цього року на рахунки казначейства надійшли понад 300 тисяч гривень, виплачених у якості застави підозрюваними у вчиненні корупційних злочинів.

Розповідаючи про стан розслідування найпомітніших корупційних і службових злочинів, Андрій Миронов не оминув увагою і випадок, коли за підозрою у розповсюдженні та виробництві наркотиків були затримані начальник одного з управлінь міськвідділу міліції та його підлеглих. Зараз досудове розслідування вже завершене, а підозрювані, начальник управління та ще 13 осіб, ознайомлюються з матеріалами у справі.

У серпні набрав чинності вирок для головного бухгалтера однієї з сільрад Шишацького району, яка, зловживаючи службовим становищем, з 2007 по 2012 рік привласнила бюджетні кошти на суму понад мільйон гривень. Вона перераховувала їх на свою банківську картку, після чого витратила гроші на власні потреби. Цікаво, що конт-
ролюючі органи, які здійснювали перевірки, не знайшли там порушень, на відміну від прокурора. Оцінка їх діям також визначається. Винахідлива бухгалтер, у свою чергу, сім років проведе за ґратами.
Оксана Ханас, 04.12.2013, 15:582624
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень