24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Творити — значить жити!

Бібліотекарі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського вважають, що популяризувати українську культуру треба, показуючи прекрасне, причому різноманітне, щоб кожен обрав для себе те, що йому подобається, чим більше буде виробів ручної роботи, тим більше людей знайдуть для себе щось.
Підтвердженням цього слугує персональна виставка вишиванок Анастасії Пусан, що відкрита у відділі обслуговування працівників сільського господарства, де завжди багатолюдно.

Анастасія Макарівна назвала її «У вишивці – ціле життя», бо й справді на роботах – радості й печалі великого і цікавого життя нашої сучасниці. Народилася Анастасія Пусан у 1936 році в с.Яцинова Слобідка Полтавського району Полтавської області. 17 років пропрацювала на вишивальній фабриці імені Лесі України, яку згодом перейменували у швейну фабрику «Полтавчанка». Усе життя вишиває рушники, сорочки, серветки і тематичні картини хрестиком, гладдю, мережкою, прутиком.

Такі вишивки – це не лише майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів нашого народу. Адже рушники з вишитими зображеннями голубів, півнів, коней були своєрідними оберегами, що захищали людину від злих сил. Вагоме значення надає пані Анастасія і кольоровій символіці, де червоний – любов; чорний – смуток, горе; а зелений – весна і життя… Жінка використовує такі мотиви, як «виноград», «хміль», «дубове листя». За допомогою рослинних орнаментів переносить у вишивку красу полтавської природи.

Творити для Анастасії Макарівни – значить жити! Вона – активна учасниця хорів ветеранів «Полтавські пісняри» та «Червона гвоздика», а ще танцювального ансамблю «Ретро» при МБК. У «Зошиті відгуків», що представлено на виставці у бібліотеці, багато теплих слів від читачів, які поважають жінку за працелюбство й актину життєву позицію. А ще тут можна переглянути невеличку фотовиставку про життя цієї енергійної і талановитої пані.

Творіння Анастасії Пусан неповторні й оригінальні, адже вона, спираючись на досвід пращурів, власноруч створює малюнки і підбирає кольори.
Оксана Кравченко, 13.12.2013, 12:46773
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень