20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Коли на вулиці морози

Наприкінці цього тижня очікується значне похолодання. У п’ятницю у деяких регіонах України температура знизиться до -25 градусів за Цельсієм, та й наступний тиждень не порадує значним потеплінням, принаймні перша його половина. Температура вночі сягатиме до -18, а вдень буде сонячно й морозно.

За таких погодних умов значно більшає людей, які зазнали обморожень, тривалий час перебуваючи на відкритому повітрі. З цією метою не перший рік створюють пункти обігріву.
– Нині на території Полтавської області працюють 92 таких пункти, – говорить Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС у Полтавській області. – З них у Полтаві – два стаціонарних, на території Південного вокзалу та центрального автовокзалу, й один мобільний, розташований або в Сонячному парку, або у місцях масового скупчення людей. Два мобільних пункти обігріву стоять на під’їзді до Лубен і Решетилівки, оскільки там зараз знаходиться важка техніка для розтягування заторів. Як показала практика минулих років, у разі сильних снігопадів саме там утворюються найбільші автомобільні затори.

На Полтавщині також діють вісім соціальних патрулів. Автомобілі, у яких перебувають працівник соціальної служби та медик (за потреби), об’їжджають вулиці міст і місця, де можуть розміщуватися люди без постійного місця проживання.

– У такі морози саме безхатченки стають першими жертвами, – пояснює Віталій Шкаревський. – У групі ризику також громадяни, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Зігріті алкоголем, вони не реагують адекватно на мороз, тому можуть зазнати значного переохолодження або й замерзнути насмерть.

– За період з 22 по 29 січня до травмпункту звернулося 87 полтавців із травмами через ожеледицю, – повідомляє головний лікар 1-ї міської клінічної лікарні Ганна Селькіна. – Окрім цього, двоє жителів міста звернулися з обмороженнями й одна людина – із загальним переохолодженням організму. За словами головного лікаря, тенденції до зростання кількості травм через морози та ожеледицю поки що немає.

Заняття для учнів молодших класів призупинили 30 і 31 січня.
– Учням старших класів можна не йти до школи, якщо температура опуститься нижче за 25 градусів, – пояснює Наталія Дорохова, начальник міського управління освіти. – Якщо ж на вулиці сильний мороз, але дитина прийшла до школи, уроки проводитимуться згідно з розкладом.

Щодо служб, котрі забезпечують полтавців теплом і водою, то там повідомили, що зниження температури ніяк не вплинуло на кількість розривів у водомережах.

– Середня глибина, на якій прокладені водогінні труби, становить 1,8 метра, тому морози для них не страшні, – повідомили у прес-службі ПАТ «Полтававодоканал». – Ті пориви, що стаються у місті, ніяк не пов’язані з холодами і вчасно ремонтуються.
Оксана Ханас, 06.02.2014, 01:362804
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31