22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Будемо готуватися до гіршого, аби було краще…»

У Полтаві відбувся ХІІІ черговий Конгрес Федерації футболу Полтавської області. На ньому розглянуто зміни та доповнення до Статуту ФФПО, звіт виконавчого комітету за минулий період, виконання бюджету Федерації футболу Полтавщини за 2012 рік, а також зміни в складі виконкому ФФПО, питання колективного членства тощо.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять відомого українського арбітра, полтавця Олександра Горностаєва, який торік помер прямо на футбольному полі під час матчу, який судив.

Зі звітом на Конгресі виступив голова федерації футболу Полтавщини Олександр Кудацький. На його думку, за нетривалий період від часу, коли він очолив ФФПО, одним із найбільших досягнень є те, що вдалося оздоровити фінансовий стан організації. Завдяки зусиллям виконкому, залученню спонсорів погашено всі види заборгованостей. зокрема й по оренді приміщень, оплаті житлово-комунальних послуг, зарплаті працівникам тощо. Єдиною проблемою залишається поки що заборгованість з оплати суддям, яка «висить» з минулого року. Однак тут не вина самої федерації, оскільки кошти було закладено в обласний бюджет, але казначейство так і не розрахувалося. Утім завдяки зусиллям ФФПО ці гроші (132 тисячі гривень) не пропали – їх «перенесено» до бюджету цього року. Проте коли і в якому обсязі вони будуть виплачені, поки що теж сказати важко. Забігаючи наперед, можна згадати, що в обговоренні делегати навіть пропонували, аби оплату суддівства в такому випадку взяли на себе футбольні клуби, які прийматимуть календарні матчі в новому сезоні. Однак у цьому випадку виникають інші складнощі, тож погодилися, що це питання слід вивчити.

Загалом фінансовим питанням приділили чимало уваги, оскільки в нинішніх умовах на одному лише ентузіазмі важко розвивати навіть масовий футбол на місцях. Особливо на селі, де він традиційно тримався за рахунок підтримки місцевих колгоспів, більшість з яких давно занепала. І добре, що на Полтавщині немало керівників новоутворених сільгосппідприємств і агрофірм, фермерів продовжують підтримувати футбол. Хоча й скаржаться: робити це стає дедалі важче, адже ціни на сільгосппродукцію не задовольняють виробників. Тож розвиток футболу на селі залежить і від урожаю сої, кукурудзи, соняшнику та ціни на них. Але це вже, як кажуть, зовсім інша історія.

І все ж загалом учасники Конгресу констатували, що за звітний період зроблено немало, аби футбол на Полтавщині продовжував розвиватися. Протягом року виконано всі плани проведення змагань, удосконалювалася система їх організації, поліпшилася інфраструктура стадіонів та матеріальна база клубів загалом. Хоча й тут роботи, як кажуть, непочатий край. Утім не все під силу обласній федерації, тож звучали й закиди на адресу Федерації футболу України, яка, мовляв, мало дбає про розвиток футболу на місцях. Хоч бюджет сама ФФУ має доволі солідний, та до області зазвичай доходять лише «сльози». Через це не вдається реалізувати й багато програм щодо спорудження тих же спортивних об’єктів, зокрема загальмувалося питання щодо реконструкції стадіону «Динамо», за який мала намір узятися ФФПО. Але знову фінанси, фінанси…

От і наразі у футбольної громади Полтавщини виникає нагальне питання: як розпочнеться новий сезон, враховуючи навіть усе ту ж «суддівську» заборгованість? Але зрештою й ця дискусія завершилася оптимістично: футбол на Полтавщині жив і житиме, оскільки людей, які його не лише люблять, а й підтримують, у нас немало. «Будемо готуватися до гіршого, аби було краще!» – підсумував Олександр Кудацький. А вихід завжди можна знайти.
Зі свого боку заступник голови комітету з розвитку футболу ФФУ Віктор Удовенко запевнив, що й столична федерація врахує побажання полтавців, спрямовані на покращення взаємодії з низовими організаціями і розвиток масового футболу на місцях.

Роботу ж Федерації футболу Полтавської області за звітний період визнано задовільною.
Віталій Скобельський, 28.02.2014, 15:04856
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31