20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Посол Латвійської Республіки в Україні відвідала Полтавщину

28 травня Полтавську область уже вдруге відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні пані Аргіта Даудзе. Вона зустрілася з головою ОДА Віктором Бугайчуком, головою облради Петром Вороною, секретарем Полтавської міськради Оксаною Деркач та іншими посадовцями, аби обговорити стан і перспективи розвитку співробітництва нашої області з Латвійською Республікою.

Ініціатором візиту була саме латвійська сторона. У рамках поїздки пані Аргіта Даудзе також взяла участь у церемонії відкриття виставки про історію своєї країни, що була організована в Полтавському юридичному інституті Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Пані Аргіта Даудзе також зазначила, що, незважаючи на таку складну ситуацію, яка склалася в Україні, міжнародні відносини все одно закріп-люються та міцнішають, тому такий «культурний» діалог дозволить бути ближчими.

Після останніх подій в Україні однією із задач Аргіти Даудзе є побачити на власні очі життя регіонів, адже дуже важливо зрозуміти, як сприймають ситуацію жителі, як сприймає ситуацію влада, які кроки робить остання задля покращення та відновлення. Також такі візити допомагають у налагодженні міжнародних зв’язків між країнами, котрі ведуть діалог.

Пані Аргіта Даудзе також розповіла, що на початку червня до України завітає міністр закордонних справ Швеції Карл Більд, який постійно підтримує нашу державу, із великою торговельною місією. Латвійська ж сторона у майбутньому також прагне реалізувати кілька планів по допомозі Україні.

Посол не оминула й останньої важливої події: виборів Глави Держави. Вона привітала всіх, що це нарешті відбулося, адже український народ ішов до цього кілька місяців, що принесли, на жаль, страшні наслідки.

Довідково:

Зовнішньоторговельний оборот товарів Полтавщини з Латвією за підсумками першого кварталу 2014 року становить 1,48 млн дол. США. Обсяг експорту товарів становить 1,12 млн дол. США, імпорту – 0, 36 млн дол. США.
Питома вага Латвійської Республіки становить 0,2% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами області з країнами світу.

У структурі експорту товарів основну частку займають готові харчові продукти та продукти рослинного походження, значну частку – жири та олії тваринного або рослинного походження.

У структурі імпорту товарів переважають текстильні матеріали і текстильні вироби; продукція хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, а саме – фармацевтична продукція.

Прямі іноземні інвестиції, які надійшли в область з Латвійської Республіки станом на 1 січня 2014 року, становили 831,4 тис. дол. США (0,08% від загального обсягу). Кошти надійшли до статутних капіталів підприємств добувної та переробної промисловості, оптової і роздрібної торгівлі, транспорту та складського господарства, а також сфери інформації і телекомунікацій.

Вищі навчальні заклади Полтавської області співпрацюють з Латвією у сфері освіти і науки. Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка розвиває співпрацю з Університетом ISMA
(м. Рига, Республіка Латвія). У 2013 році університет виступив співорганізатором XI Міжнародної конференції «Інформаційні технології та менеджмент», яка проходила на базі університету ISMA.

Студенти з Латвії восени 2013 року взяли участь у Міжнародному інтерактивному курсі з дисципліни «Менеджмент» і Міжнародній науково-практичній конференції, організованих на платформі дистанційного навчання Полтавського національного технічного університету.

Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі навчалися паралельно у двох вищих навчальних закладах з метою одночасного отримання двох дипломів: ПУЕТ і Вищої школи менеджменту інформаційних систем (Латвія).
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 02.06.2014, 11:562787
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31