24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Перевірка на людяність

Трагедія на Сході нашої країни стосується кожного з нас. Вона болісно відлунює в серці будь-кого, хто вважає себе українцем, перевіряє на міцність, людяність, здатність до самопожертви та милосердя.

Після потоку переселенців із Криму, яких лише на Полтавщині понад триста осіб, нині необхідно прихистити людей із Донецької та Луганської областей, створити для них зручні умови для проживання та допомогти адаптуватися до нового життєвого витка.

На Полтавщині вже офіційно зареєстровано 1 573 особи, котрі вимушені були тимчасово переїхати з Луганської та Донецької областей. Із них 594 дитини. Про це в середу повідомив перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло. Проте він зазначив, що реальна їхня кількість значно більша, адже не всі переселенці звертаються до влади за допомогою.

У цій гуманітарній катастрофі значимою стала місія Товариства Червоного Хреста.
– Червоний Хрест – це своєрідна скарбничка, у яку небайдужі до чужого горя люди складають свої пожертви. Благодійні внески акумулюються і спрямовуються туди, де це найбільш необхідно, – говорить голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна. – Нині ми займаємося відновленням родинних зв’язків, адже товариство має власну службу розшуку. Нещодавно до нас приходили родичі полтавців, котрі були поранені й потрапили в полон. Тиждень ми займалися їх визволенням – мандат Міжнародного комітету Червоного Хреста дозволяє здійснювати такі дії. Дякувати Богу, хлопці вже на нашій території.

В умовах бойових дій, коли звичайна пошта не працює, немає іншого зв’язку з родичами, через Міжнародний комітет Червоного Хреста, який має доступ у райони бойових дій, можна передати послання, щоб дати про себе знати й отримати відповідь, що родичі живі-здорові. Для цього потрібно заповнити спеціальний бланк. Ця робота справді дієва.
Не так давно Полтавська обласна організація Товариства Червоного Хреста України через штаб-квартиру в Києві надавала допомогу полтавському батальйону територіальної оборони для забезпечення життєдіяльності військових – на 116 тисяч гривень передали речі особистої гігієни, спальні мішки, постільні комплекти, ковдри, медичні набори для надання першої невідкладної допомоги, ноші. Тепер зосереди-лися на зборі допомоги переселенцям із зони бойових дій. На жаль, на Полтавщині цей процес іде мляво.

– Можливо, це пов’язано з тим, що Полтавська область, дякувати Богу, більш спокійна, у нас не було сильних потрясінь, катастроф. Можливо, люди перестали довіряти. Але допомога Червоного Хреста справді дієва, тільки її потрібно десь брати, – зауважує Ірина Плюсніна. – Колеги з Харкова розповідали, що у них величезна кількість, як їх називають, переміщених осіб зі Сходу. Так їхні підприємці, власники мереж дитячих товарів, власним коштом виготовили і встановили рекламні щити, з яких закликають своїх покупців при купівлі товарів для своїх дітей придбати щось для дитини-переселенця – памперси, дитяче харчування, одяг – і залишити в магазині, а вони потім передають у Червоний Хрест. У нас із цим дуже складно. Щоразу дуже великих сил коштує щось у когось попросити.

Із зони бойових дій люди тікали в чому стояли. Добре, коли є родичі, які можуть допомогти. А якщо немає?
– Ми звертаємося до всіх полтавців із закликом: вступіть у Товариство Червоного Хреста! Десять гривень на рік – вартість марки – це невеликі гроші. Як кажуть, з миру по нитці – бідному сорочка, – говорить Ірина Аркадіївна. – У нас є банк одягу, тож перетрусіть свої шафи, адже, напевно, у кожного є речі, які не носяться, не потрібні. Тільки велике прохання, щоб вони були чистими, придатними. Велика потреба в продуктах, можна приносити посуд, постільну білизну, адже люди будуть облаштовуватися на новому місці. Щодо харчів, то не варто приносити банки з консервацією, а якщо є можливість принести крупу чи макаронні вироби, бажано, щоб вони були упаковані із зазначенням терміну придатності. Адже ми несемо відповідальність за допомогу, яку надаємо. Нині важко всім, але, якщо є можливість, поділіться з тими, хто потребує допомоги. Як показує практика, найохочіше діляться бідні…
Наталія Вісич, 07.07.2014, 11:03639
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень