19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Прощавай, безсоння

Сон – один з найважливіших аспектів нашого життя, адже, коли ми спимо, наш організм відпочиває, інтенсивно йдуть процеси регенерації, а ми відновлюємо витрачені за весь день сили. За підрахунками вчених, ми спимо близько 20 років за все життя, але кожна людина має свій режим і свою потребу у сні, повідомляє інтернет-портал «Здоров’я України». Але що ж усе-таки робити, якщо ви просто не можете заснути?

Найчастіше порушення сну вривається в наше життя при стресових ситуаціях на роботі і навіть удома. На перший погляд може здатися дивним, але певні правила хорошого сну справді існують!

Кофеїн і нікотин. Кожен знає про їх шкоду, тому за шість годин до сну треба утриматися від енергетичних напоїв, кави і сигарет. Подумайте, що важливіше: висипатися, бути успішним і життєрадісним або не обмежувати свої шкідливі звички і мучитися від безсоння, яке викликає збій і порушення в організмі?

Алкоголь. Не пийте перед сном. Алкоголь знижує якість сну і може призвести до збільшення фрагментарності сновидінь.

Їжа й питво на ніч. Жирна, гостра їжа на ніч або велика кількість випитої рідини знижують якість сну, оскільки змушують організм працювати тоді, коли ви самі хочете заснути. Тому організм виконає свою роботу наспіх, тож незабаром можуть виникнути проблеми зі шлунком.

Фізична або розумова активність перед сном. Ні в якому разі не переносьте фізичні або інтелектуальні навантаження на нічний час. Це тільки підбадьорить організм, і ефект буде прямо протилежним тому, якого ви хочете досягти.

Температура повітря в приміщенні. Часто люди не можуть заснути через те, що в будинку душно. Провітрюйте на ніч кімнату або відкривайте вікна.

Умови. Подбайте про те, щоб ніщо не заважало вам заснути в тиші. Багато хто забуває про те, що для повноцінного сну в кімнаті має бути дуже темно. Купуйте щільні штори, які не пропускають світла.

Ванна. Приймайте ванну за кілька годин до сну, оскільки тепла вода розслаблює м'язи, від чого одразу ж з'являється відчуття сонливості. Якщо ви будете купатися безпосередньо перед сном, то ефект буде зворотний: приплив енергії, який не дасть вам заснути.

Думки. Якщо ви перед сном лічитимете слоненят або зірки, то будете концентруватися на конкретній задачі. Це абсолютно не розслабить вас, тому краще підключіть фантазію, пригадайте приємну мелодію і не концентруйтеся ні на чому.

Дотримуючись цих простих правил, можна поліпшити якість сну і надовго позбутися безсоння. Однак, якщо у вас хронічне безсоння, цих порад може бути недостатньо. Обов'язково зверніться до фахівця, який визначить причини безсоння і призначить правильне лікування.
Іван Мольченко, 07.07.2014, 11:042575
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень