18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Відбулися громадські слухання

У міськвиконкомі відбулися громадські слухання щодо регуляторних актів про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті Полтави, на яких були присутні заступник міського голови Юрій Кропивка, депутат Полтавської міської ради, заступник голови постійної депутатської комісії з питань розвитку підприємницької діяльності та інвестування м.Полтава Євген Савчук, начальник управління соціального розвитку Наталія Бондаренко, начальник відділу тарифної політики та моніторингу цін Людмила Мостова, працівники відділу з питань транспортних перевезень і зв’язку Полтавського міськвиконкому, представники громадськості та перевізники. Останні звернулися до міськвиконкому з питанням щодо необхідності перегляду тарифів на проїзд у тролейбусах і автобусах, які працюють у звичайному режимі руху в Полтаві, та надали відповідні розрахунки.

Працівники транспортного відділу ознайомили з інформацією щодо роботи перевізників у місті та негативних тенденцій в обслуговуванні громадян, що виникають через нерентабельність діяльності перевіз-ників.

Вартість проїзду в пасажирському транспорті по місту протягом останніх років залишається однією з найнижчих в Україні (тролейбус – 1,25 грн, автобус – 2,00 грн, у режимі маршрутного таксі – 2,50 грн).

Згідно з чинним законодавством усі пільгові категорії громадян, яких у місті близько 90 тисяч осіб, користуються правом безплатного проїзду у тролейбусах і пільгових автобусах. Кошти, які виділяються державою на компенсацію втрат від перевезення пільгових категорій громадян, значно менші від необхідних. Наприклад, за 2013 рік держава перерахувала КП «Полтаваелектроавтотранс» лише 45,4% коштів.

Для створення сприятливих умов для пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями проводиться робота щодо придбання автобусів з низькою підлогою, обладнаних засобами для перевезення інвалідів, пандусами тощо. На сьогодні 64 (23 з пандусами) спеціалізовані автобуси працюють на 14 автобусних маршрутах.

Різке зростання придбання перевізниками автобусів підвищеної комфортності відбулось у 2011 році, коли на початку року тариф на проїзд зріс із 1,25 грн до 1,75 грн (на 40%), що дозволило за один рік замінити 7% застарілого рухомого складу. Для нормального розвитку транспортної галузі у рік повинно оновлюватись 10-15% автобусів. Крім того, тариф на електричну енергію для міського електричного транспорту з 1 червня 2014 року збільшився на 15% і становить 34,95 коп. за 1 кВт-год.

Через невідповідність тарифу на проїзд реальним витратам стало складним залучення перевізників до обслуговування селищ/мікрорайонів: с.Червоний Шлях, с.Вакуленці, с.Лісок, с.Вороніна, вул.Лугова, вул.Гожулівська, ДБК, Розсошенське кладовище та інші.

Окрема проблема – низька культура поведінки кондукторів і водіїв, недостатня кількість висококваліфікованих фахівців, несвоєчасне оновлення рухомого складу.
Усі ці та інші факти у сукупності з’являються через нестачу коштів на підприємствах різних форм власності і призводять до негативного впливу на роботу перевізників у цілому.

Підприємства-перевізники розрахували тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування (що здійснюються у звичайному режимі руху) у м. Полтаві в розмірі 3,00 грн за одну поїздку і тарифи на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті – тролейбусі в розмірі 1,50 грн за одну поїздку. При цьому з метою зменшення витрат пасажирів на проїзд у тролейбусі КП «Полтаваелектроавтотранс» пропонує встановити вартість проїзного квитка тривалого користування (на місяць) у розмірі 22 грн – для учнів шкіл, 31 грн – для студентів денної форми навчання, 61 грн – для громадян, 90 грн – для службових поїздок працівників підприємств, установ та організацій.

Також для соціального захисту учнів і студентів планується встановлення тарифу на пільговий проїзд в автобусах КП «Полтаваелектроавтотранс» у розмірі 2 грн за наявності у пасажира учнівського, студентського квитка (пільгове перевезення – дев’ять навчальних місяців).
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 09.07.2014, 10:30782
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень