20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті для учасників АТО обговорили в міськраді

Питання пільгового перевезення в громадському транспорті учасників бойових дій на Сході обговорювали минулого тижня на ініційованій секретарем міської ради Оксаною Деркач організаційній нараді з полтавськими перевізниками.

Приводом для цього було звернення до міської влади військового, учасника антитерористичної операції, котрий перебуває на лікуванні у військовому госпіталі. За його словами, під час користування громадським транспортом він стикнувся з тим, що кондуктор відмовила в пільговому проїзді, мотивуючи це тим, що право на нього мають тільки міліціонери.
Відповідно розуміючи, що в нашій державі дуже складна ситуація і міська влада повинна оперативно реагувати на подібні випадки, було вирішено зустрітися з перевізниками. Під час зустрічі обговорювали організаційні моменти цієї ситуації, адже Закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Президент України Петро Порошенко підписав тільки днями, 16 липня. Учасники АТО ще не мають відповідних посвідчень, та й майже всі нині перебувають у гарячих точках. І такі випадки, коли їм може знадобитися громадський транспорт, наразі поодинокі. Але ж сьогодні ми маємо підходити до таких питань не лише з позиції норм і правил, але й з позиції людяності, переконана Оксана Антонівна.

– Ми повинні зрозуміти почуття і стан тих людей, які беруть участь у військових діях у східних областях, – звернулася вона до перевізників. – Не секрет, що кондуктори і так нерідко бувають з пасажирами неввічливими. Не раз порушували це питання. Але ж потрібно усвідомлювати, що зараз таким людям, як громадянин, що прийшов до мене на прийом, украй важко психологічно. І коли вони ще й натикаються на таку хвилю нерозуміння і грубощів, то це справді може «вибити їх з колії». Так, питання не врегульоване: на законодавчому рівні всі, хто беруть участь в АТО, вже мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, але вони не мають ніяких посвідчень або підтверджувальних документів. Але поки це питання вирішуватиметься, будь ласка, давайте не загострювати ситуацію! Проявіть розуміння, покажіть свою громадянську позицію, поговоріть з кондукторами, щоб вони йшли назустріч таким людям, ставилися із розумінням.

Представники структур, котрі здійснюють пасажирські перевезення, з розумінням поставилися до ситуації й пообіцяли посприяти її розв’язанню, поки буде врегульоване питання видачі посвідчень.

– Жоден перевізник не збанкрутує, якщо раз чи два на тиждень перевезе людину, у котрої на сьогоднішній момент немає підтверджувального документа, що вона учасник бойових дій. Хочу ще раз звернутися до водіїв і кондукторів громадського транспорту з проханням максимально толерантно поводилися з такими людьми, щоб не загострювати в місті соціальної напруги, – зазначила Оксана Антонівна. – Нині громада консолідується для допомоги нашим бійцям, небайдужі люди роблять усе, що в їхніх силах.

«ПВ» запитав у секретаря міської ради, яку допомогу правоохоронцям і військовим надає міська влада, але Оксана Деркач не стала про це докладно говорити.

– Рада підприємців дуже активно займається цим питання і багато робить для забезпечення продуктами тих груп, які вирушають з УМВС на Схід. Я не вважаю за потрібне розповідати про допомогу, яку надаю в рамках своїх повноважень секретаря міської ради і як людина. Це моє внутрішнє відчуття, – зазначила вона. – Члени моєї команди, мої соратники з найперших днів оголошення часткової мобілізації, проведення АТО допомагали розв’язувати ситуації, що виникали. Такі, наприклад, коли на нашу міську ДАІ було покладене завдання забезпечити транспортом першу групу працівників УМВС, які направлялися в Ізмаїл Харківської області. І не було ні коштів, ні можливостей це зробити. Часу чекати, поки пройдуть процедури виділення коштів, також не було. Організаційно, на товариських взаєминах ці люди забезпечували правоохоронців транспортом, виділяли пальне, кошти. Вони про свою допомогу не розказують, бо не вважають за необхідне піаритися на таких речах.
Наталія Вісич, 29.07.2014, 13:193017
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31