21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

У колі друзів

Минулої неділі у відділі мистецтв ПОУНБ імені І.П. Котляревського відбувся усний журнал, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. На захід завітали постійні відвідувачі, які десятиліттями є читачами цього відділу, а також ті, хто вперше завітав до бібліотеки. На відвідувачів чекав цілий каскад виставок. Перша традиційна книжкова під назвою »Творчість мистців Полтавщини», де були показані видання полтавських та вінницьких авторів, що нещодавно подаровані бібліотеці. Галина Вікторова, завідувач цього відділу, зробила бібліографічний огляд видань, а також ознайомила присутніх з новими творами членів «Клубу «Цікавих зустрічей», зокрема прочитала оповідання Надії Расіної «День народження Мишка», присвяченій подіям на Сході України.

Читачі ознайомилися з фотовиставкою Ельвіри Страшко, котра називає себе фотолюбителем, бо за фахом вона педагог, викладає композицію на архітектурному факультеті ПНТУ імені Ю. Кондратюка. Пані Ельвіра сказала: «Мені у 5 класі подарували фотоапарат, відтоді я знімаю. Не люблю постановочні фото. Відображаю те, що мне здивувало – життєві ситуації та поведінка тварин. Фотографія – це одна з мов донести те, що мені цікаво, що я люблю, своє ставлення до світу, до людей.»

Іще одна незвична виставка - виставка моделей-копій техніки та історичних мініатюр, показана членами клубу стендового моделювання «Масштаб». Андрій Хоменко, котрий представляв цей клуб на заході, мовив: «У нас неофіційна організація. Нас об`єднала пристрасть до моделювання техніки та фігурок. Тематика робіт різна: тема П Світової війни і сучасна техніка, тварини, історичні мініатюри епохи середньовіччя…У роботі ми використовуємо папір ( від туалетного до офісного), картон, офісні чеки, сірники, що спеціально оброблюються. Виготовляємо літаки, машини з точним дотриманням пропорцій…» Андрій Назаренко, Валентин Оренгук, Костянтин Завірюха, члени клубу «Масштаб», провели майстер-клас з виготовлення історичних мініатюр на цьому заході.

Як завжди на усному журналі було багато подарунків для бібліотекарів. Поет Микола Максимов приніс міні-бібліотеку творів місцевих авторів. Дует «Молодички», у складі Ольги Шумей та Надії Коровайкіної, подарували дві пісні «Чураївна» та «Україна». Віра Мотчана заспівала віночок популярних естрадних пісень, акомпонуючи собі на піаніно, їй підспівували усі читачі. Олексій Онуфрієнко, бард і композитор, який вже не одне десятиріччя радує читачів своїми піснями, розповів про перші книги і роль бібліотек Полтави у його житті. Виконав дві пісні:» Змій паперовий» та «Дощик», де прекрасне чуття слова і тонко дозована іронія, котра у вітчизняній літературі є рідкістю..

Усний журнал пройшов на одному диханні, весело, красиво і з теплою ноткою, яка виникає у розмові, коли збираються добрі друзі.

Оксана Кравченко, 01.10.2014, 12:58738
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31