25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Відкриваючи світ, розкриваєшся сам

Нині у Полтаві стало модним писати романи. Нещодавно у літературній вітальні ПОУНБ імені Івана Котляревського відбулася презентація нового роману Гліба Гаврилова «Груповий портрет на фоні міського пейзажу». Це не перша презентація книг цього літератора тут. Тетяна Місько, завідувач відділу соціокультурної роботи, ведуча заходу, поділилася своїми спогадами від першої презентації, що пройшла у жовтні 2012 р., а також враженнями від прочитання цього роману, що осилила за три дні.

Автор твору родом з Сибіру. Народився у м. Кемерово. Тривалий час жив у Туркменістані. Закінчив Донецький медичний інститут у 1977 р. і відтоді живе у Полтаві. Останні роки у його житті тісно переплелися медицина, література і музика. Гліб Гаврилович, окрім написання художніх творів, займається ще й створенням музичних. Можливо, цьому посприяло те, що його донька Катя – піаністка, її розуміння та підтримка допомагають батьку.

Твір Гліба Вікторовича написаний у класичній манері, побудований на достовірних фактах, які є вельми актуальними у наш непростий час. Автор поділився особливостями своєї літературної кухні, зокрема особливостями роботи над цим романом, яка тривала впродовж двох років. Щоб написати роман Гліб Гаврилов мандрував Україною, Росією,об`їздив Туркменістан, і, навіть, жив у Китаї. Погодьтеся , жоден письменник полтавського краю не може дозволити собі такі подорожі заради одного твору, бо місцеві автори місяцями, роками чекають виходу своїх книжок.

На цій презентації Гаврилов дуже детально поділився з читачами специфікою праці над романом «Груповий портрет на фоні міського пейзажу», чого до нього не робив жоден прозаїк. Задум твору виник у Гліба Гаврилова 25 років тому, коли йому наснився сон, де побачив майбутніх персонажів твору. Спочатку це була абстрактна повість, а пізніше на курсах у Харкові у 1989 р. почув історію про крадіжку зброї у одній з військових частин. Після неї у Радянському Союзі були змінені інструкції по зберіганню зброї. Так остаточно сформувався задум роману. Своєрідним було написання твору: спочатку – кінець, а потім його наповнення. Техніка крадіжки - з протоколів слідства, а логіку самих крадіїв вигадав Гліб Гаврилов. Під час написання твору у автора були віртуальні подорожі, наприклад, до уральського міста Златоуст. Були в роботі й елементи містики. Наприклад, коли накреслив план частини, де відбувалася крадіжка, автор не знав, що він майже повністю співпаде з тим, що побачить у військовій частині у м. Луховиця у Росії. У творі багато листів письменника та художника – г8оловних героїв роману, з якими читач знайомиться у пролозі і спостерігає за їхнім життям протягом тридцяти років, а ще листів двох закоханих Олексія та Альони, бо який же роман без любовної лінії.

У книзі вміщено ще й оповідання «Літня подорож на Мургаб», де автор ділиться спогадами своєї юності, що пройшла у Туркменістані.

Гліб Гаврилов показав себе у цій книзі, як майстер психологічного портрету. На заході прозвучало багато музичних творів, які полюбляє автор, як у виконання викладачів Полтавського музичного училища імені М. Лисенка Вікторії Сидорової та Лариси Лук`янової, а також головного хірурга обласного департаменту охорони здоров`я Миколи Дубинського, відомого читачам бібліотеки ще й прекрасними авторськими піснями.
Оксана Кравченко, 15.10.2014, 11:16781
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31