18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Оприлюднено принципи формування нової коаліції в Раді

Учасники коаліційних переговорів від п’яти політичних сил, які подолали 5-відсотковий бар'єр, погодили протокол, який передбачає принципи формування коаліції і уряду. Згідно з текстом протоколу, оприлюдненим 11 листопада, суб'єкти переговорів погодили, що коаліційна угода міститиме три розділи: загальні засади (принципи), регламент діяльності коаліції, напрями діяльності (зміст реформ: короткострокові (пріоритетні) і середньострокові), повідомляє 5 канал.

Згідно з документом, коаліційна угода становитиме основу для програми діяльності майбутнього уряду. Щодо членства у майбутній коаліції у протоколі зазначено, що до участі в коаліції (яку формують «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка» і «Самопоміч») запрошені також Радикальна партія Олега Ляшка та партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

«Членами майбутньої коаліції не можуть бути представники політичного об'єднання «Опозиційний блок» і депутати, які голосували за «диктаторські закони 16 січня», – зазначено в протоколі. Окрім того, під час консультацій учасники переговорів вилучили з документа пункт, який передбачає, що позафракційні депутати можуть бути учасниками коаліції лише згідно з окремим рішенням ради коаліції. Такі депутати не входитимуть до ради коаліції.

Як пояснила журналістам учасниця переговорів, кандидат у депутати від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, для того, щоб позафракційні депутати могли увійти до коаліції, їм необхідно вступити в одну з фракцій-учасниць коаліції. Протокол передбачає, що керівними органами коаліції є збори коаліції та рада коаліції. Від кожної фракції до складу ради коаліції входять три представники, один із яких має бути головою фракції. Кожна фракція в раді коаліції має один голос.

«Рада коаліції ухвалює рішення 3/4 голосів. Має бути визначений перелік питань, рішення яких ухвалюється консенсусом», – зазначено в документі. Щодо принципу формування складу Кабінету Міністрів у протоколі передбачено: «Прем'єр-міністр формує склад уряду на підставі консультацій з парламентською коаліцією і несе персональну відповідальність за його роботу. Особи не можуть бути призначені на посади за квотним принципом». Окрім того, документ передбачає, що міністри самі підбирають собі заступників.
Віталій Скобельський, 17.11.2014, 11:52688
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень