24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Полтавська єпархія УПЦ передала медикаменти для лікарні у Лисичанську

Українці в різних регіонах нині надають підтримку військовослужбовцям, які виконують завдання в рамках антитерористичної операції, вимушеним переселенцям, тим, хто залишився у гарячій точці. Підставляють своє плече допомоги й полтавці. У місті відбуваються різноманітні акції зі збору коштів, необхідних речей. Полтавська єпархія Української православної церкви не лишається осторонь справ милосердя та об’єднує людей у бажанні допомоги нужденним.

Минулої п’ятниці з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа ключар Макаріївського кафедрального собору протоієрей Микола Довганич від віруючих Полтавської єпархії передав лікарські засоби до Лисичанської лікарні, де лікуються наші військовослужбовці з передової.

– Це не перша наша допомога, ми вже відправляли продукти харчування й теплий одяг для військовослужбовців, передавали їх через структури Міністерства надзвичайних ситуацій, – говорить він. – Далі допомога йшла на блокпости чи військовослужбовцям. На сьогодні маємо прямі контакти з конкретними людьми на Сході. Вони повідомляють про свої потреби і чи надійшла їм допомога. Є вихід на Лисичанську лікарню, де лікуються переважно солдати з передової. Місцевий священик співпрацює з головним лікарем лікарні, тож допомогу ми передаємо адресно.
Було придбано все необхідне для першої медичної допомоги.

– Це марлеві і захисні пов’язки, гіпсові, стерильні бинти, зеленка, перекис водню, шовний матеріал, пов’язки для післяопераційних ран, тонометри, термометри, судна. Навіть придбали кип’ятильники, щоб можна було підігрівати воду, – розповідає ключар храму Віри, Надії, Любові протоієрей Сергій Касьяненко. – Придбали багато рушників, щоб хворі люди могли користуватися ними під час лікувально-відновлювального процесу. Багато полтавців відгукнулося на наш заклик надати допомогу – хто речами, хто коштами.

Один із моментів духовної допомоги – збір листівок від полтавських дітей для військовослужбовців.
– Діти пишуть від щирого серця. Ось, наприклад, лист від Катерини, учениці третього класу ЗОШ №18, у місто Лисичанськ: «Дорогий солдате! Бажаю тобі щастя і здоров’я. Ми молимося за тебе. Хай буде мир! Ми переможемо!». Листівки яскраві і радісні. Кожна дитина по-своєму зображує щастя і радість – хто веселку малює, хто сонечко. І ця радість передається людям, які перебувають у тяжкій ситуації. Ще діти придумали цікавий і простий варіант моральної підтримки – роблять дуже гарних маленьких янголів, які можна носити в кишені, – розповідає протоієрей Микола Довганич. – Хотілося б, щоб це була остання акція і якнайшвидше настав мир, але ми не знаємо, коли все це скінчиться, тому це буде не остання допомога віруючих тим, хто постраждав. Закликаємо небайдужих долучитися до допомоги нужденним і виявити милосердя.

Усі, хто має намір допомогти, можуть звернутися до храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії або до благодійного центру «Благо», що діє при відділі соціального служіння Полтавської єпархії.
Наталія Вісич, 22.12.2014, 17:08548
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень