24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

У Новорічну ніч гоголівці подарували свято бійцям АТО

Поки полтавські родини готувалися зустрічати Новий рік, артисти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя виступали в зоні АТО, аби передати святковий настрій бійцям-захисникам.

Перший виступ колективу розпочався 31 грудня о 20.30 в Ізюмі для воїнів, які охороняють мости поблизу цього міста.

Артисти хотіли насамперед показати бійцям, що вони не одинокі, що про них пам’ятають і цінують їхній щоденний подвиг.

– Колектив декілька місяців планував поїздку в Новорічну ніч в АТО, щоб привітати наших хлопців, бути з ними в це свято, подарувати їм казку, привезти Діда Мороза та Снігуроньку, кращих солістів театру, – розповів Олексій Андрієнко, директор театру, заслужений працівник культури України. – Кожен з нас розумів важливість цієї поїздки, ніхто не скаржився на втому, не зважали на те, що було надзвичайно холодно. Таким чином ми висловили свою позицію, стояли пліч-о-пліч з героями, які захищають нас. Це вже не перша наша поїздка на Схід. Кожного разу розуміємо, що сила мистецтва виняткова, хлопці дякують за увагу до них, за гарні емоції, на деякий час поринають у спогади, отримують такі бажані хвилини морального перепочинку. Здійснити цю поїздку та передати подарунки нам допомогли ПАТ «Завод «Лтава» на чолі з головою наглядової ради Сергієм Змієвцем, фірма «Еко-метан» та її директор Володимир Сидоров.

Новий рік гоголівці зустрічали разом з бійцями Національної гвардії України у Слов'янську. Заповітне бажання у всіх було одне – мир у країні. Після привітань головнокомандувачів свою новорічну привітальну програму для бійців презентували артисти театру.

Окрім зустрічі з Дідом Морозом (в.о. головного режисера театру Владислав Шевченко) та Снігуронькою (Лідія Кретова), для бійців у Новорічну ніч проводили розважальну програму й конкурси Кізонька (Ніна Савченко) на правах символу року та Вовк (Тимофій Зінченко). Новорічні пісні від Лідії Кретової, Ніни Савченко, Сергія Озерянка та прими театру – заслуженої артистки України Маргарити Томм – супроводжувалися запальними танцями від артистів балету Світлани Закірової, Ольги Озерянко, Олени Марфіної, Сергія Пушкіна, Віталія Будяника та Олександра Волошина.

– Ми артисти, і нам звично проводити свята на роботі, – поділився враженнями від поїздки артист театру Сергій Озерянко. – Ця новорічна поїздка – наш обов’язок перед захисниками, адже ми хотіли подарувати їм свято, розрадити їх.

Оскільки Новий рік – це свято з дитинства, гоголівці показували бійцям казку, грали з ними в ігри, танцювали. І хоча ці серйозні дорослі люди, які бачили жахи війни, спочатку неохоче погоджувалися на розваги, усе ж посміхалися, знаходили сили дозволити собі трішечки розслабитися, пограти з акторами. Привезли полтавські митці й подарунки – вісім нових телевізорів та радіоприймачів.

– Бути поруч у Новорічну ніч з хлопцями, які мужньо захищають наш спокій, – це честь для нас, – розповів в.о. головного режисера театру Владислав Шевченко. – Емоції від спілкування з бійцями передати словами дуже важко, але ми відчували, що вони були раді нас бачити, говорили, наскільки приємно, що про них піклуються. Ми підібрали репертуар із новорічних пісень, намагалися створити для бійців святкову атмосферу.

У ніч з 31 грудня на 1 січня колектив театру привітав, окрім бійців в Ізюмі, штаб Нацгвардії у Слов’янську, захисників батальйону «Січ», батальйону «Суми», побував на семи блокпостах Нацгвардії у Слов’янську, де Дід Мороз зі Снігуронькою, не боячись сильного морозу (від -16 до -25), говорили теплі слова кожному з них, частували солодкими подарунками.

– Ця поїздка на Схід – лише малесенька частинка великої справи, яку ми робимо з радістю, – розповіла заступник начальника управління культури Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. – Зі славним колективом полтавського театру особисто мені цю справу робити надзвичайно приємно. З кожним працювати легко й затишно, легко реалізовувати надскладні завдання. Сьогодні артисти показали, що для наших захисників вони ладні жертвувати найдорожчим для них – своїм голосом, адже переважно це кращі солісти театру. А кожен виступ заслуженої артистки України Маргарити Томм був просто дивом, маленькою виставою.

Завершилася новорічна привітальна програма на славнозвісній горі Карачун. Це було дуже хвилююче для кожного, адже на душі лежав тяжкий камінь людських втрат, яких зазнала країна на цьому місці. Дивлячись в очі безстрашних бійців, які нині захищають спокій свого народу, зустріли тихий світанок Нового року. Світанок року, у якому, віримо, мир прийде, і тепер уже наші друзі, бійці та всі інші небайдужі патріоти повернуться живими до своїх рідних домівок.

Ольга Коваленко, керівник літературно-драматургічної частини театру ім. М.В. Гоголя
Іван Мольченко, 12.01.2015, 16:15578
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень