27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

Полтавщина — серед лідерів за кількістю квартирних крадіжок

Таку невтішну статистику озвучили правоохоронці на спільній прес-конференції за участю Андрія Білоконя, начальника відділу розкриття майнових злочинів Управління карного розшуку, Михайла Кононенка, начальника Державної служби охорони при УМВС, та Юрія Сулаєва, начальника відділу зв’язків із громадськістю УМВС України у Полтавській області.

За словами Андрія Білоконя, з початку року на території Полтавської області спостерігається негативна тенденція до зростання кількості крадіжок різних форм власності, зокрема квартирних.
– Протягом 2004 року на Полтавщині зареєстровано близько дев’яти тисяч крадіжок, з яких 637 – квартирні, – озвучив цифри Андрій Васильович. – Найбільше таких злочинів скоєно в Полтаві, Кременчуці, Комсомольську, Миргороді. Переважну кількість крадіжок з квартир скоїли шляхом вільного доступу, зломом серцевини замка, віджимом металопластикового вікна, підбором ключа. У 2014 році викрито 11 злочинних груп, які «спеціалізувалися» на крадіжках із квартир, три групи з яких виявилися «гастролерами».

Як уберегти житло від непроханих гостей, які існують способи захисту домівки, розповів журналістам Михайло Кононенко.
– Якщо ви хочете встановити сигналізацію, слід звернутися до Державної служби охорони, – пояснив він. – Заявка одразу передається відповідальному інженеру, який негайно зв’яжеться з вами й у зручний для вас час прибуде за вказаною адресою. Оглянувши квартиру, працівник ДСО безкоштовно проконсультує щодо вибору ефективної схеми охорони помешкання, розробить план-схему встановлення датчиків та надасть відомості стосовно вартості монтажних робіт й абонентської плати. Для гарантії збереження майна під час зимового відпочинку за дорученням міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова підрозділи ДСО в Україні розпочали всеукраїнську соціальну акцію «Квартира під охорону-2015». У період з 15 по 30 січня підрозділи ДСО забезпечують проведення обладнання квартир громадян засобами сигналізації за половину вартості монтажних послуг з подальшим підключенням на пункти централізованого спостереження.

Закінчуючи прес-конференцію, Андрій Білокінь порадив громадянам завжди бути обачними, не залишати помешкання без нагляду на тривалий час, подбати про надійні замки на вхідних дверях, звернути увагу на стан вікон та балконів, при можливості встановити на них ґрати чи ролети, а також обладнати помешкання сучасними засобами сигналізації.

За матеріалами ВЗГ УМВС України у Полтавській області
Оксана Ханас, 22.01.2015, 15:13681
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень