27 червня 2019 • № 26 (1562)
Rss  

«Театральний вечір у бібліотеці»

Цей проект, організатором якого стала Галина Вовченко, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ імені Івана Котляревського, давно полюбили полтавці. Він пройшов у рамках »Тижня сучасної драматургії», як і попередній захід, що відбувся у грудні. Щоразу суботньої днини, хоча бібліотека офіційно і не працює, сюди поспішають любителі сучасної драматургії, щоб зустрітися з новими підходами, новими темами п`єс, які хвилюють, шокують, проте жодного не залишають байдужим. Минулого року відбувся У Міжнародний драматургічний фестиваль під назвою «Тиждень актуальної п`єси», до фіналу потрапило 100 творів, ці кращі п`єси і будуть показані протягом року у всіх обласних центрах України. 24 січня в ПОУНБ ім. І.П. Котляревського читачі побачили три твори, по-російськи, - Дмитра Левицького «Парикмахеры» у виконанні харківських акторів-аматорів; а також Дена та Яни Гуменних» Зыбкое щастье мое»; а ще моновиставу Наталії Блок «По кругу». Дві останні поставили наші земляки - актори «Полтавської театральної лабораторії» під керівництвом Ірини Гарець.

Вистави складні, неоднозначні і трагічні. Кожна мала свої особливості, які відразу обговорювали після показу читачі бібліотеки. Теьа додати, що першу виставу вперше у нашому місті показали полтавцям майбутні абітурієнти Харківської державної академії культури, котрі нині ще - одинадцятикласники – Дар`я Калініченко, Софія Лисенко, Вікторія Лозова, Анастасія Старостенко, Катерина Єршова та Ксенія Громова( віком 16-17 років). Поставив цю виставу Володимир Гориславець, котрий протягом 12 років є художнім керівником та режисером Харківського авторського театру «Котелок». У цьому театрі грають і ставлять епатажні твори лише молоді режисери. Пан Володимир зізнався на вечорі, що не вперше ставить виставу у Полтаві. Пан Володимир, після закінчення режисерського факультету Харківського театрального інституту ім. І.П. Котляревського працював у нашому музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя і встигнув тут поставити казочку «Четверте порося»… Володимир Гориславець розповів на заході, що особливістю сучасної української драматургії є те, що автори пишуть українською, російською і мовою суржику, а ще використовують нецензурну лексику… Новий твір «Парикмахери» молодого київського драматурга Левицького має багато шарів. По-перше, травіальна страшилка сьогодення, по-друге, філософський шар, пов'язаний з іменами героїв, як, наприклад, головний герой – журналіст Рюрік. А ще тут автор звертається до релігійних текстів, зокрема використовує Псалми №1, 37 та 44, що робиться за часів незалежної України вперше. Погодьтеся, це не так просто створити письменнику і передати акторам.

У обговоренні п`єс брала участь Ганна Старкова, старший викладач кафедри телебачення Харківської державної академії культури, яка нагадала присутнім у літературній вітальні, де проходили презентації творів, що драматург – виразник епохи, та що міфологія всіх країн - жорстока.

Оксана Кравченко, 28.01.2015, 15:12611
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень