18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

«Поезія Ліни Костенко у моїй творчості»

Так назвала свою творчу зустріч з читачами Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім . І. П. Котляревського Тамара Оскоменко-Парулава, член правління та голова Полтавського обласного осередку НСКУ. Вона - відомий не тільки на Україні, а у Грузії композитор, педагог, музикознавець та диригент, а ще художній керівник молодіжного театру «ПарМіКо».

Ця зустріч відбулася у літературній вітальні бібліотеки 22 березня і була присвячена 85-ти річчю Ліни Костенко. Треба зазначити, що жодний композитор краю не приділяв у своїй творчості стільки уваги поетесі, як Тамара Георгіївна, до того ж вона залучає до цих заходів своїх студентів з Полтавського музичного училища ім. М. Лисенка, де багато літ навчає не лише композиторській майстерності, а ще мистецтву бути Людьми. На початку зустрічі Тамара Георгіївна створила творчий портрет Ліни Костенко через поезію, яку для себе відкрила нещодавно. Вона простежила складові поетеси, культуролога, громадської діячки та людини. Вірші, прочитані Тамарою Георгіївною, вразили присутніх своєю душевністю, теплотою, дивовижною щирістю. Адже змінюється естетика, мораль, а вона залишається, бо лишається масштаб таланту та особистості. Костенко – справжній майстер художнього слова. По-філософськи осмислює зміст життєвих проблем. І це передалося слухачам бібліотеки.

Першим у записі прозвучав музично-поетичний цикл «Хуртовина гайстр» - найдавніший проект, якому вже 14 років, що був створений композитором за ідеєю Наталії Буцької, читачки бібліотеки. Вірші у ньому читала Ольга Чернявська, актриса Полтавського обласного музично-драматичного театру Ім. М. Гоголя, а партію на фортепіано виконала Тамара Оскоменко-Парулава. Потім були показані 3 сцени з опери Т. Оскоменко-Парулави за романом Л. Костенко «Маруся Чурай». Вони теж показані у записі 2008 р. Не обійшлося на зустрічі і без прем`єр. Тут прозвучали 2 романси на вірші ювілярки. І, що цікаво, музику до першого «Люблю твій степ» написала учениця Кременчуцької музичної школи Дана Балтрушайтіте. Дівчинка зробила це на обласний конкурс з теоретичних дисциплін і перемогла в номінації «композиція». А майстерно виконала цей романс вперше в Полтаві Тетяна Власова, студентка 2-го курсу музичного училища ім. М. Лисенка. До другого романсу «Напитись голосу твого» музику створив другокурсник Владислав Солодовников, а заспівала його Вікторія Деркач, студентка 3-го курсу училища. А Тамара Оскоменко-Парулава на заході виступила у ролі не тільки оповідача та ведучої, а ще й концертмейстра. Завершився захід нетрадиційно – віртуальним виступом самої Ліни Костенко. Так читачі не тільки краще дізналися про нашу сучасницю, а й почули пісні, вірші, зокрема, у авторському виконані.

Оксана Кравченко, 30.03.2015, 13:01802
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень