18 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

«Полтавська ружа»

Іще взимку, на день Святого Валентина, у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського була урочисто перерізана стрічка до віртуальних дверей Клубу любителів рукоділля «Полтавська ружа». Це новий, цікавий і дуже актуальний та потрібний проект бібліотеки, який започаткували співробітники відділу обліку користувачів.

На разі рукоділля (вишивка, плетіння, в’язання, валяння і т. ін..) у нашому краї не просто хобі, корисне заняття, відмінне заспокійливе, це – справа, що приносить не тільки матеріальне задоволення, а й моральне, адже частинка нашої душі вкладається у кожну роботу, а результат приносить задоволення. На першому засіданні членами Клубу стали 25 чоловік, було обрано Раду Клубу, всі ознайомились із Положенням, узгодили девіз, емблему та назву Клубу. Бібліотекарі відділу обліку користувачів підготували і представили книжково – ілюстровану виставку «Любителям рукоділля» та перегляд літератури.

Читачів бібліотеки зацікавила історія самої рослини, адже ружа – улюблена квітка українців – є символом любові, милосердя, її зображення часто зустрічається у вишивці чоловічих та жіночих сорочок, рушників, у різноманітних тканих виробах, що свідчить про важливе місце цього символу (Алатир) у житті народу України. Українці надавали і надають цьому символу особливого значення, уособлюючи його із сонцем, безкінечним рухом життя, безсмертною душею людини. Алатир за своєю формою нагадує хрест, що дає підстави трактувати його і як своєрідне означення чотирьох частин світу. У березні відбулося нове заняття, що присвячене оберегу в житті українців, зокрема, полтавців.

Нині «Полтавська ружа» -це один з улюблених клубів читачів бібліотеки різного віку. До речі, його членом може стати кожен, хто принесе до бібліотеки свої вироби ручної роботи. Адже у відділі постійно проходять виставки, де показані вишиті і вив`язані речі, об’ємне плетіння… Тут можна побачити навіть обкладинку для паспорта, оздоблену вишивкою, так креативно підійшли полтавці до справи.

Треба додати, що робота клубу не обмежується лише виставковою справою. У бібліотеці під час зустрічей усі охочі мають змогу обмінятися новинами, модними тенденціями у світі рукоділля, почитати поезію класиків і свою, а ще дізнатися про афоризми, прислів’я, приказки про рукоділля. Члени Клубу на засіданнях через щире спілкування за філіжанкою чаю, дізналися багато цікавого одне про одного, поспівали, потанцювали. Так у цьому клубі поєдналося приємне і корисне.

Оксана Кравченко, 30.03.2015, 13:01784
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень