24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтава приймала сімейних лікарів з усієї України

Минулого тижня в Палаці дозвілля «Листопад» відбувся IV з'їзд сімейних лікарів України. До участі в ньому були запрошені сімейні лікарі, заступники керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров'я, відповідальні за організацію надання первинної медичної допомоги, головні позаштатні спеціалісти зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», представники управлінь охорони здоров'я міських рад міст, обласних центрів, завідуючі кафедрами сімейної медицини, голови регіональних асоціацій сімейних лікарів, провідні науковці.

Тематика з'їзду була спрямована на висвітлення актуальних питань у роботі лікаря загальної практики – сімейної медицини. Відкрив з'їзд заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський. Звернулися зі сцени до присутніх перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло та міський голова Олександр Мамай. Очільник міста зазначив, що зібрання такого рівня лікарів первинної ланки саме в нашому місті свідчить про те, що Полтавщина і Полтава активно долучилися до реформування галузі охорони здоров'я:
– Попри те що наше місто, як і область у цілому, не були включені до пілотного проекту на рівні держави та не отримували відповідного фінансування, ми доклали максимум зусиль для здійснення реформи первинної медичної допомоги й одними з перших в Україні створили центри сімейної медицини, – зазначив Олександр Федорович. – Нині всі жителі міста, як дорослі, так і діти, обслуговуються сімейними лікарями, які представляють найчисленнішу медичну групу. Третій рік постіль у Полтаві діють три центри первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входять 28 амбулаторій сімейної медицини. На їх становлення та розвиток протягом 2013–2015 років виділено понад 5 млн грн. У цьому році ми плануємо ввести в експлуатацію ще дві амбулаторії у віддалених районах міста. Ця робота триватиме. Сьогодні ми раді вітати сімейних лікарів, які приїхали з різних куточків України до нашого міста, та готові поділитися своїм досвідом роботи. Сподіваюсь, ви як учасники з'їзду, крім професійних інтересів, матимете змогу ознайомитися з нашим славним містом.

Серед важливих тем були й плани на майбутній розвиток медичної сфери.
– Нині на часі інформатизація, без цього ми не зможемо розвивати медицину, – розповіла Світлана Левченко, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2». – Заступник міністра відвідував амбулаторію, я презентувала йому наші здобутки, зокрема інформаційну систему, електронну базу пацієнтів, електронну реєстратуру. До того ж ми починаємо працювати за локальними протоколами, у яких повністю описано маршрут пацієнта, те, які аналізи він має пройти, яке лікування йому призначатимуть. Це все – база для введення страхової медицини.

Заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Шафранський досвід Полтави оцінив позитивно:
– Полтава має досвід, яким варто поділитися з іншими регіонами, зокрема у питаннях організації перинатальної служби, реформування первинної ланки надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини.
З'їзд тривав 11–12 червня та працював у режимі пленарних і секційних засідань, круглих столів з обговоренням проблемних питань, майстер-класів. Під час роботи з'їзду в холі Палацу дозвілля «Листопад» працювала виставка лікарських препаратів фармацевтичних компаній.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 22.06.2015, 12:572586
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31