16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Безоплатна правова допомога — запорука рівних можливостей доступу осіб до правосуддя

Право на безоплатну правову допомогу закріплене в Конституції України. Відповідно до ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу підстави та державні гарантії регламентуються Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно з законом безоплатну правову допомогу поділяють на первинну – консультації, роз’яснення громадянам їхніх прав та можливостей їх захисту та вторинну – захист, представництво в суді, підготовка процесуальних документів.

Організацію надання правових послуг у Полтавській області забезпечують Регіональний та чотири місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Мешканці Київського та Октябрського районів міста Полтави можуть звертатись для отримання консультацій та роз’яснень до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який розташований на вул. Фрунзе, 37/40, а жителі Ленінського району та 11 районів області мають змогу отримати консультації у Першому полтавському центрі, розміщеному на вул. Міщенка, 2.

Місцевий центр забезпечує доступ осіб до БВПД у цивільних та адміністративних судових спорах для соціально незахищених категорій громадян, як-то: малозабезпечені особи (за умови, що середній місячний сукупний дохід сім’ї нижчий від суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»), ветерани війни (зокрема це стосується учасників АТО із відповідним статусом та членів їхніх сімей), інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено пунктами 1, 2, 8-12 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». У кримінальних провадженнях допомога надається потерпілим і свідкам, якщо вони мають на це право відповідно до закону.

Для отримання БВПД особа має звернутися до місцевого Центру та подати документи, що підтверджують її належність до однієї з вразливих категорій громадян. Після прийняття рішення про надання БВПД Центр призначає адвоката. Слід наголосити, що послуги адвоката оплачує держава, а судові витрати сплачуються особою.

З метою розв’язання правових питань громадянам надається також інформація, яка полягає в наданні безкоштовної правової консультації. Якщо у вас виникають проблеми юридичного характеру або ви не знаєте місцезнаходження певного органу державної влади, установи, організації, ви можете звертатися до фахівців Центру. У цьому напрямку Центр налагоджує мережеву співпрацю з усіма установами та організаціями, які надають допомогу людям щодо захисту їхніх прав.

Додаткову інформацію щодо того, де та на яких умовах забезпечується безоплатна правова допомога, у чому вона полягає, можна отримати за єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800-21-31-03.

Людмила Бубир, директор Другого Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Іван Мольченко, 07.08.2015, 14:29654
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень