24 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Військово-патріотичні збори юних десантників

Громадська організація «Клуб юних десантників «Гвардія» (керівник В’ячеслав Курган), ГО «Учасники бойових дій (воїни-інтернаціоналісти) Октябрського району м. Полтави» (голова Володимир Корнійчук) та ГО «Центр реабілітації» учасників бойових дій та АТО (голова Валерій Каспич) організували і провели кількатижневі польові збори юних десантників.

Діти протягом року займалися вивченням теорії початкової військової, фізичної, стройової та парашутно-десантної підготовки. А для закріплення теоретичних і практичних навичок вони й забралися на базі ПТУ №23 в Писарівщині Диканського району. У зборах кадети полтавського клубу віком від 8 до 12 років, а також їхні ровесники – курсанти клубу «Гвардія», учні ПТУ №23 та два військові патріотичні клуби: МО «Ратібор» з Ірпіня та «Миротворець» з Обухова Київської області. Хлопці та дівчата протягом зборів виконували планову програму з військово-спортивної підготовки, а також тактичної, парашутно-десантної, спеціальної спортивної, вчилися орієнтуватися на місцевості та виживати у складних ситуаціях.

Інструкторами були керівник клубу «Гвардія» В.С.Курган та голова громадської організації «Учасників бойових дій (воїни-інтернаціоналісти) Октябрського району м. Полтави» В.П. Корнійчук. До тренувального процесу залучили й інструкторів із Київської області.

Графік був доволі жорстким: підйом о сьомій, потім зарядка, сніданок, а з 11-ї до 13-ї – заняття, далі – обід і знову заняття… А після вечері о 19-й – спортивний майданчик! Під час зборів учасники вчилися виконувати й нормативи з розбирання та збирання автомата, виконували нічні виходи в задану місцевість, перехід вплав через Ворсклу, стріляли з міномета, відпрацьовували встановлення розтяжок. До табору завітали й офіцери військової служби правопорядку, які провели навчання з військової медицини, засобів зв’язку та продемонстрували новітнє екіпірування сучасного солдата. У цих заходах узяв участь і голова обласного філіалу Всеукраїнського союзу ветеранів АТО В.М.Місник, начальник військового коледжу сержантського складу К.В.Злобин, який надав методичні посібники.

З директором департаменту освіти Полтавської ОДА Є.А.Ленським ми домовилися, що такі військові збори повинні бути підпорядковані департаменту і проводитися щорічно. А участь мають брати й учні шкіл та профтехучилищ, підвищувати свій професійний рівень учителі предмета «Захист Вітчизни». Таким чином і виконуватиметься програма Президента України з військово-патріотичного виховання молоді.

Організатори військово-патріотичного заходу та його учасники висловлюють щиру подяку за матеріальну підтримку Герою України, засновнику агрофірми «Маяк» Т.М.Корост та вихованцю клубу Н.В.Погребняк, яка спеціально взяла відпустку для допомоги в тиловому забезпеченні.

Юрій Литвишко, заступник ГО «УБД» Октябрського району м. Полтави
Іван Мольченко, 18.08.2015, 15:25695
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень