16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Олег Бех: «Хоч кількість злочинів у регіоні й збільшилась, зросла і результативність роботи правоохоронців»

Із початку року зареєстровано понад 14 тисяч кримінальних правопорушень, переважну більшість яких становлять крадіжки. Про це повідомив на прес-конференції минулої п’ятниці начальник УМВС України у Полтавській області Олег Бех. Він запевнив, що хоч кількість злочинів у регіоні зросла, зросла й результативність роботи правоохоронців, перш за все у розкритті особливо тяжких злочинів.

За його словами, більшість злочинців – люди з алкогольною або наркотичною залежністю, а правопорушення скоюють, щоб «заробити собі на випивку». У зв’язку з цим продовжуються й розбійні напади на громадян. Нападають часто у сільській місцевості на самотніх мешканців приватних будинків та людей похилого віку. Так, злочинці намагались закатувати бабусю, і старенька віддала їм свої заощадження – 150 грн, а в 74-річного дідуся нападники відібрали 400 грн та мобільний телефон. Тож Олег Бех закликає: не забувайте про безпеку, цінуйте свою власність, захищайте її. Нагадує також, що звертати увагу треба на можливі засоби скоєння злочинів у руках підозрілих осіб. Протягом семи місяців з початку року співробітники міліції отримали близько 150 заяв про незаконне володіння зброєю.

Засобом скоєння злочину може стати не лише зброя: у Полтаві підліток протягом липня зчинив кілька підпалів за допомогою запальнички, інколи використовував бензин. Хлопцю призначена психіатрична експертиза.

А у кременчуцькій лікарні засобом злочину став медичний препарат. Начальник УМВС розповідає: «На лікарняний стіл потрапила 19-річна дівчина з апендицитом. Медсестра помилково передала анестезіологу аргон замість кисню (аргон «виганяє» кисень, – Авт.). Поки анестезіолог пішов дивитись телепередачі, дівчина просто задихнулась та померла на столі. Добре, що співробітники міліції вчасно зібрали всі речові докази». Ситуація нині на контролі правозахисників, які найближчим часом постараються притягнути горе-лікарів до відповідальності за професійну недбалість.

До кінця вересня стануть відомі й результати розслідування ДТП за участі голови Конституційного суду України Юрія Бауліна, прогнозує Олег Миколайович.

Тим часом у Кременчуці запускають пілотний проект співпраці з громадянами. Після дзвінка особи на номер «102» та заяви про скоєння злочину диспетчер на її мобільний телефон відправить смс-повідомлення з номером, під яким правопорушення внесено до бази ЄДРСР.
– Ми хочемо зробити роботу міліції ще більш відкритою, – пояснює начальник УМВС регіону.

Олександра Набок
Іван Мольченко, 18.08.2015, 15:322427
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень