18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Я люблю Україну!»

До Дня Державного прапора 19 серпня у ПОУНБ ім.І.П.Котляревського відкрилася фотовиставка, яка розповідає про державний символ України. Коли дивишся на кольорові знімки, мимоволі згадуються слова з вірша Дмитра Павличка:

Небеса блакитні сяють з глибини,
а пшеничні й житні мерехтять лани.
Образ цей не зблідне, хоч минуть жнива,
це знамено рідне – злото й синява.
Прапор наш, як літо, в сонці майорить –
по долині жито, по горі блакить.

Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, символ її суверенітету й уособлення самобутності та спадкоємності державотворчих традицій. І приємно, що вперше в обласній бібліотеці експонується фотовиставка до Дня Державного прапора України. Вона незвична для полтавців. Зазвичай у бібліотеці пропонують виставки на постійному місці, а нова передбачає мандри поверхами бібліотеки, бо розпочинається вона з вітрини на першому й запрошує на інші поверхи скарбниці знань, де читачі мають змогу ознайомитися ще й з рядом тематичних книжкових виставок, як, наприклад, «Синьо-жовтий прапор України», «Краса і велич символів державних» у секторі періодичних видань на другому поверсі книгозбірні. А ще взяти участь у книжковому екскурсі «Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю!» до Дня Незалежності України у читальній залі.

На фотовиставці «Я люблю Україну» показані портрети відомих українців, зокрема полтавців – історичних особистостей та представників культури, діячів мистецтв. Найбільші експозиції представили Галина Вовченко, провідний бібліотекар відділу соціокультурної роботи, та читач бібліотеки Ігор Лотиш, який уже не вперше пропонує полтавцям тематичні фотовиставки. Галина Вовченко зізналася на відкритті виставки: «Де бачу прапор, там і фотографую». А побувала вона майже у всіх куточках Полтавщини та багатьох регіонах України, так що на її ретроспективній виставці світлин є чим насолодитися і чого повчитися не тільки любителям, а й професіоналам фотосправи. Тут можна побачити цікаві моменти свят у селах Лубенського і Шишацького районів, а також фрагменти повсякденного життя в Одесі та Бердянську.

Серед робіт Ігоря Лотиша читачів зацікавили знімки, присвячені Небесній сотні, а ще – святу вишиванок та параду наречених на вулиці Жовтневій у Полтаві. Майстер зафіксував перші кроки у вишиванках малечі нашого міста. А ще створив цілу фотогалерею відомих полтавців – діячів культури та мистецтва. На почесному місці в експозиції фото Івана Новобранця, заслуженого художника України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України і національної спілки кобзарів України, майстра народних інструментів, уся праця і талант якого скерована на формування нової естетики незалежного суспільства нашої молодої держави.
Оксана Кравченко, 20.08.2015, 14:062530
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень