18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавський квітник Надії Коркішко

У відділі документів із природничих та аграрних наук ПОУНБ ім. І. П. Котляревського працює виставка живопису Надії Коркішко-Воронцової. Пані Надія відома у Полтаві не тільки, як художник, а й як поетеса. Вона – автор 3-х поетичних збірок – переможців Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». Надія Стефанівна – єдина полтавська художниця, нагороджена медаллю «Берегиня долі».Останні роки Надія Стефанівна дуже плідно працює на ниві образотворчого мистецтва. Полтавці не раз бачили її картини на міських та обласних виставках.

По цій виставці у бібліотеці можна читати книжку Надіїного квітника. Сторінками у ній стали тюльпани і конвалії, бузок, маки та ромашки, жоржини і троянди , чорнобривці. Читати її глядачі можуть з весни до осені і приходити на гостини до автора, бо нема ніде гостинніше, аніж у нашім краї.

- В дитинстві я бачила хлібні ниви, всіяні, наче вогниками, численними яскраво-червоними квітками маку, - ділиться пані Надія спогадами. – Погодьтеся зі мною, що це одна з найчарівніших сільських картин, яку можна лише уявити. До того, ж наша голова схожа на круглу маківку. Українці кажуть: « Голівка, як маківка, а в ній розуму, як наклано». Мак у наших піснях – символ краси і молодості. Я малюю ці квіти, бо вони такі красиві, а ще це і квіти журби, бо маки щедро ростуть на полях битви.

Надія Коркішко-Воронцова продовжує в малярстві справу Катерини Приймаченко та актриси Лариси Кадочникової, які створили живописний квітник у ХХ ст. Але на відміну від творів цих жінок, де ми бачимо декоративні квіти, полтавка намагається показувати з фотографічною достовірністю квіти нашого краю.Є таке мистецтво, що промовляє до сьогоднішньої людини, ведучи мову про актуальні проблеми, явища, моду. А є мистецтво, що відсіює всі скороминучі думки і надсилає повідомлення у вічність... От до таких майстрів відноситься наша сучасниця. Котра створює квіти. Натюрморти, пейзажі наче пам`ятник природі полтавського краю. Вони не відображують її хвилинного стану, а лише суть. Не оболонку, а зміст. А ще ця виставка у бібліотеці вчить нас ділитися з оточуючими людьми красивими квітами і щирими щасливими посмішками як художниця Надія Коркішко-Воронцова, на цій виставці живопису.

Оксана Кравченко, 22.09.2015, 13:022360
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень