18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Дорога до себе

Нова персональна виставка Дмитра Білоконя на День Пресвятої Богородиці відкрилася у літературно- меморіальному музеї ім. І. П. Котляревського

-Він малює з трьох років, - почала розповідь Валентина Скриль, старший науковий співробітник музею, відкриваючи презентацію відомого в мистецьких колах художника. - Спочатку був гурток «Соняшник», потім школа мистецтв і Полтавська дитяча художня школа. А вже професійний шлях пролягав через Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, де вивчав не лише традиційну академічну школу, а й кераміку. Дмитро отримав диплом магістра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Нині цей митець працює у графіці, живописі та кераміці, про що й засвідчила жовтнева виставка. Світ захоплень Дмитра Білоконя великий. Він займається фото справою, грає на ударних інструментах, про що й повідав його колишній одногрупник Олександр Гришко, розповідаючи, як вони разом слухали музику, зокрема сучасні українські гурти. А його колега на ниві педагогічній Денис Городничий додав, що своїми впевненими кроками Дмитро крокує мистецьким шляхом і його роботи варті уваги. На заході виступив викладач Дмитра та історик мистецтва Віталій Ханко: Я здивований, що в одному з номерів Всеукраїнської газети «день» побачив репродукції картин мого колишнього студента. Я істори к мистецтв і простежую розвиток мистецького плину з ХУ століття до нашого часу. Мені, як науковцю, цікавий розвиток полтавської мистецької школи…Бачу якісні і гарні зміни. Панорамне бачення світу. Приємно, що цього року Дмитро брав участь у Всеукраїнських виставках, зокрема виставці сучасної кераміки та молодіжній до Дня Незалежності. Це нові зразки сучасного мистецького світу.

Однак Білокінь цікаво проявляє себе і як викладач дитячої школи. Про це поділилася його учениця Маша Кириченко, котра перший рік навчається тут. Дівчина говорила про Божу іскру у педагога, про зрозуміле і доступне викладання. Треба додати, що він ретельно підходить до підготовки до кожного уроку, підтримує нові тенденції. Вкладає у дітей не тільки знання, а й душу.

Центральною роботою виставки є живописне полотно «Під вічним покровом твоїм, з віків глибини до сьогодні», що присвячено великому християнському святу Покрови. Як зізнався митець, ця робота створена з ескізу. В основі її – хрест. Зверху Матір божа накриває покровом козаків і церкву.Нині полтавець більше працює на ниві декоративно-прикладного мистецтва, до того ж завжди з молитвою. На виставці показані тарілі, кухлі, філіжанки та горщики з кришечками, зроблені влітку у своїй майстерні. А ще тут можна побачити ряд графІчних робіт, виконаних у2015 р.Виставка засвідчила, що Дмитро знаходиться у пошуку дороги до себе.

Оксана Кравченко, 26.10.2015, 11:252343
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень