18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Православний спів — вершина емоцій людини

17 жовтня в нашому місті проходив Відкритий регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла». Цей фестиваль започатковано три роки томуХарківсько-Полтавською Єпархією УАПЦ спільно з обласним управлінням культури. Минулого року проходив у приміщенні Полтавського музичного училища ім. М. Лисенка, а цього річ він відбувся у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського, де ідеальна акустика для таких заходів. Потрібно додати, передувала його проведенню науково-практична конференція на тему:» Становлення та розвиток професійної європейської музики та духовно-моральний та релігійний аспект» на базі цього ж музею. Найцікавішим та змістовнішими були доповіді дві доповіді педагогів ПНПУ ім. В.Г. Короленка. Це «Мелодії добра» Германа Юрченка , заслуженого діяча мистецтв України, народного артиста України, завідувача кафедри хореографії та «Становлення професійного християнського співу у країнах Західної Європи» Ірини Цебрій, доктора педагогічних наук, професора кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії.

Сам фестиваль розпочався з гімну «Небесні перевесла», слова якого написала Тетяна Майданович, а музику - Людмила Левченко. Він справив дуже гарне враження на слухачів, адже виконували його улюбленці полтавців народний академічний ансамбль «Тисяча років музики», керівник і концертмейстр Ірина Цебрій. Зробили вони це спільно з хором Харківсько-Полтавської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

- Мета фестивалю – утвердження традицій української духовного співу та популяризації його серед різних верст населення, - розповів Олександр Горай, прес-секретар Харківсько-Полтавської Єпархії УАПЦ протодиякон, керівник хору. - Це об`єднання Земного і Небесного, поєднання регіонів та людей на лінії серця. А ще саме тут ознайомлюються з традиціями духовної музики, обмінюються досвідом, а ще, завдяки фестивалю у Полтаві, колективи беруть до репертуару духовну музику та вдосконалюються у своїй майстерності. Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ благословив створення фестивалю саме таким. Особливість нашого фестивалю полягає в тому, що в ньому беруть участь високопрофесійні колективи та аматорські.

Треба додати, що гостем нинішнього фестивалю став Владика Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький. Всього у мистецькому форумі взяло участь 200 людей з 16 колективів. Солісти - Лідія Кретова, артистка Полтавського обласного музичного-драматичного театру ім. М. Гоголя та викладач Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» ім. Р. Кириченко; Олена Білоконь, заслужена артистка України. Якщо ми подивимося на географію учасників, то це представники з Кременчука, Комсомольська, Києва, Львова, Великої Багачки, Лохвиці, Котельви та Полтави, яка була представлена колективами найбільше.

Серед дебютантів мистецького заходу треба назвати народну академічну капелу Національного технічного університету Київського політехнічного інституту, якою керує Руслан Бондар. Вони виконували твори М. Леонтовича та П. Чеснокова. У цьому колективі лише аматори(студенти та випускники вузу), котрі люблять співати, а роблять це із великим задоволенням не лише українською, а й англійською, грецькою, польською, російською мовами. Прекрасно себе зарекомендували іще одні дебютанти – викладачі Котелевської дитячої музичної школи – члени хорової капели «Консонелла».

- Ми раді, що доводиться співати у такій грандіозній і прекрасній залі музею, - поділилася Валентина Шевченко, заслужений працівник культури України, директор Котелевської дитячої музичної школи, керівник капели Консонелла». – Ми вдячні організаторам за те, що нас на декілька годин окунають у цю духовну насолоду. Православний спів – вершина емоцій будь-якої людини. Коли звучить духовне багатоголосся забуваєш про все на світі, а поринаєш у світ єднання з Богом, Богородицею, Святими. .. І тобі здається, немов ти не на Землі, а в небесному просторі.

Запам`ятався слухачам вокальний ансамбль «Вільний голос» Великобагачанської дитячої музичної школи ім. Ф. Д. Кушнерика, керівник Олена Майборода.

- Ми співали у церквах села Кротівщина та у Великій Багачці. Що й спонукало створити наш колектив. У нас всі – професійні музиканти. Я всім рекомендую брати участь у фестивалі. Я привчаю своїх чотирьох дітей до такої музики. Фестиваль був цікавим і корисним не лише для професіоналів, отож чекаємо нової зустрічі з духовним співом, який лікує душі у нашому бурхливому сучасному житті.

Оксана Кравченко, 26.10.2015, 11:252386
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень