21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Живописна подорож у Вічність

Цими днями у ПХМГМ ім. М. Ярошенка відкрилася виставка живопису безмежно обдарованого митця Володимира Колеснікова, Народного художника України, творчий доробок якого складає понад 3 тис. творів - монументальні розписи, живописні полотна та графіка, скульптура - нині належать Світу і є надбанням 22 музейних збірок та приватних колекцій. Його масштабні за обсягом, бездоганні за виконанням, монументально-декоративні розписи прикрашають численні заклади, установи та підприємства Києва, Лубен, Москви, Саранська, Тюмені та інших міст. Про роль митця для духовного розвитку краю говорив Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської обласної ради, зокрема зупинився на аналізі картини «Розтерзана Україна «патріотами» в серці моєї душі» (2009 р.).

-Значна частина мистецького спадку навічно залишилася в Полтаві. Розповіла Ольга Курчакова, директор ПХМГМ ім. М. Ярошенка, котра вела презентацію. - Мало не кожен із жителів міста звертав увагу на монументальні розписи полтавського автовокзалу, аеропорту чи медичної академії. Вони стали окрасою цих приміщень зробили їх знаменитими. Щедрим дарунком митця та його родини пишається й Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, зберігаючи в своїй збірці 12 живописних полотен. Для Володимира Колеснікова Полтава була місцем його особливої прихильності і любові…Наше місто – місто його дитинства і юності, що дарувало вибір його мистецького шляху і яке він із особливою гордістю називав рідним, сюди він повертався знову й знову. Саме з Полтавою він пов`язував усі головні етапи сходження, саме на суд полтавців поспішав подати результати своїх найвимогливіших звершень. Він – конгломерат ідей, які реалізовував.

Ольга Миколаївна показала багатогранну діяльність нашого сучасника, який пішов за межу і залишив по собі прекрасну пам'ять. Пояснила вона і назву виставки «КОLES. Подорож у Вічність». Саме так він підписував свої картини, а подорож у Вічність розпочалася з першого дня від народження. Із виступу Ольги Курчакової ми побачили Художника і Людину унікального в своєму роді, проте на жаль неоціненного, бо був завжди успішним. Основою його життя була подорож. Поїздки давали йому нові емоції і він творив…Друзі та колеги по перу говорили, що вмів писати лінію, руку людини і живу воду. Лінією створював образ. Не боявся експериментувати, знаходив засоби для вираження своїх емоцій та ідей. Саме йому належить ідея створення будівлі галереї сучасного мистецтва. Так, його педагог Микола Анісімов, який приїхав на виставку з Кременчука, зазначив:»Пластика жінок – божественно!» А близький друг Ігор Скляр додав, що Митець духовно присутній у своїх роботах, дітях. А його муза і дружина Тетяна розповіла про те, якою безпосередньою і світлою людиною був Володимир Колесніков та про те, як гідно прожив та пішов з життя. Особливо детально розповіла про останні місяці його земного шляху.

На виставці показані твори із серії «Танок», якому присвячено 10 років життя. Полотна, що виникли під враженнями від подорожей по Карелії, Криму, Карпатах, Полтавщині, Абхазії. Словенії, Хорватії та Греції. Цікаво, що поряд із живописними полотнами знакової постаті ХХ і ХХ1 ст. полтавці мали змогу побачити і графічні роботи, розташовані у просторі Великої виставкової зали, де художник віддав данину вічній темі мистецтва – красі жіночого тіла.

Оксана Кравченко, 26.10.2015, 11:28473
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31