26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Зустріч з лікарем і письменником

Гліб Гаврилов народився у Сибіру в м. Кемерово. Тривалий час жив у Туркменістані. Закінчив Донецький медичний інститут в 1977 р. Відтоді живе і працює в Полтаві. Він - заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні ім. Миколи Скліфосовського по експертизі непрацездатності та головний експерт Департаменту охорони здоров`я. Почав займатися літературою, пройшовши піввіковий життєвий шлях. У цьому наш земляк схожий на російського прозаїка В`ячеслава Кондратьєва, котрий увірвався у літературу 80-х років минулого століття. Г.В. Гаврилов – різнобічно обдарована людина, пише вірші і романи, музику. Основою для його прози часто стають факти, що почуті автором від друзів та колег.

Розпочалася презентація нетрадиційно. Щоб краще налаштувати читачів бібліотеки на сприйняття книги, була показана сценка з роману про легенду про походження назви міста, де відбувається назва твору, у виконанні артистів юнацького аматорського театру «Анастасіс», яким керує Тарас Духовний.

Гліб Гаврилов вірить у силу розуму. Його герої – живі люди, які вчаться приймати рішення, знаходити виходи із найскрутніших ситуацій, зберігаючи моральні чесноти. У відділі соціокультурної діяльності ПОУНБ ім. І. П. Котляревського роботи вже була презентована його книга «Груповий портрет на тлі міського пейзажу» (2014 р.) і ось нова жовтнева зустріч з автором, з його книгою «Дім побачень». На перший погляд назва дещо дивна для роману.

-Події, що відбуваються у новому романі цього автора переносять читачів до Туркменістану другої половини ХХ ст. У романі «Дім побачень» події відбуваються у м. Байрам-Гитди, що знаходиться у пустелі Куракуми. - Cказала Юлія Крамарєва, завідувач відділу соціокультурної діяльності бібліотеки, котра вела презентацію. - Ця ізольованість самого міста накладає свій відбиток на дію, а до того ж мова йде про санаторій, де знаходяться невиліковно хворі люди. Про історії життя цих людей і йде мова у творі Г.В. Гаврилова.Тут вони проживають свій останній трагічний відрізок життя. У цей період хвороби об`єднують їх краще за родинні зв`язки. Вони стають більше, аніж родичі. Середній термін життя цих людей 10-15 років.

В кінці твору Гліб Гаврилов розповідає про те, як склалася їх подальша доля, наприклад, Сипа Горгона була вчителькою, працювала у школі майже до 70-ти років, Ванда Красовська переїхала жити в Польшу, Оскільки автор дає дуже детальний опис їхніх хвороб, особливо тих, від яких загинули його герої, роман більше нагадує документальну сповідь лікаря. У романі є цікаві моменти про життя туркменів, зокрема про базар східного міста та про кладовище. Адже в ньому не прийнято класти вінки на могили, а натомість стоять палиці , перев`язані різнокольоровими стрічками і розкидані монетки .Іще одне, що здивує читача – тут немає рослин. Можна з роману дізнатись і про особливості поминок, що проходять дуже швидко та аскетично.

Цей роман дуже віддалено нагадує роман «Буремний полустанок» Чингіза Айтматова, проте там проблеми місцевого населення показані глибше та яскравіше, тут лише згадуються.

На заході виступили колеги автора Олексій Ковпак, лікар Комсомольської міської лікарні та Герман Юрченко, Народний артист України; Євген Величко, заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні з амбулаторно поліклінічної допомоги населенню, які дали високу оцінку роману «Дім побачень». Потрібно додати, що ідею роману підказала Інна Снарська, журналіст і поетеса, актриса.

Вперше у бібліотеці Гліб Гаврилов заспівав. Читачі почули в авторському виконанні колискову та романс «Ми навчаємося любити», граючи на гітарі. На вечорі було багато музичних вітань на адресу автора, зокрема традиційно, від педагогів Полтавського музичного училища ім. Миколи Лисенка – Вікторії Сидорової та Лариси Лук`янової, котрі майстерно виконали твори нашого земляка І. Дунаєвського. Лікарі не змусили себе довго чекати і у відповідь прозвучали твори барда Миколи Дубинського, який вже не одне десятиріччя є головним хірургом Департаменту охорони здоров`я.

Оксана Кравченко, 26.10.2015, 11:30620
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31