18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Шостий фестиваль екологічного документального кіно «Полтава-Док»

Директор громадської організації «Полтава-Док» О. П. Калашник доклав чимало зусиль, щоб цей фотофорум відбувся в Полтаві. Ідея створити у рідному місті фестиваль документального кіно виникла після поїздок до Швеції у 2004 р. , та Естонії – у 2005 р., де брав участь і став лауреатом, та Фінляндії у 2006 р, де лауреат також. Олександру Павловичу захотілося і нас зробити щось таке. Читання лекцій з операторської майстерності, монтажу, розробок сценаріїв, кіноосвітлення, режисури у студії «Гаммер», яка нині святкує своє десятиліття в Полтаві, надало можливість 50 людям різного віку, котрі навчалися тут, знімати своє кіно.

- Допомогу в створенні цього форуму надав мені старший брат Віктор, випускник Національного інституту театру,кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, саме завдяки йому у нашому журі представлені метри Українського та Білоруського кіно, - сказав Олександр Калашник. – Організація форуму тривала лише два тижні. До останнього часу його проведення було під загрозою, лише завдяки фінансовій допомозі Народного депутата України Юрія Бублика, ми змогли провести протягом двох вихідних цей мистецький форум. У шостому фестивалі показано 22 стрічки 17 учасників із Луцьку, Санкт-Петербургу, Полтави, Харкова та Рівного.

У журі екологічного конкурсу були знакові постаті на теренах культури України. Ярослав Ланчак – голова журі, викладач Національного інституту театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Наталія Гнітій – член журі, артистка телевізійного проекту «Велика різниця», викладач Київського Національного інституту театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, викладач інституту культури і мистецтв Луганського Національного університету ім. Т. Шевченка та Київськоїмуніципальної Академіїестрадного и циркового мистецтва. Вікторія Ірклієнко – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музики ПНПУ ім. В. Короленка. Микола Січкар - член журі, директор ОКП «Кіновідеопрокат « м. Полтава. Юрій Ріпенко – член журі, заслужений працівник культури України, член Національної спілки кінематографістів України. Саме він очолює комісію НСКУ за підтримки аматорського кіно в нашій державі. У 2006 р. він започаткував 1 фестиваль аматорського кіно в м. Херсоні під назвою «Кінокімерія», якому цього року відзначили ювілей. Йому виповнилося 10 р.

Стрічка полтавця Дмитра Вовка «Медовий ранок» потрапила на міжнародний фестиваль непрофесійного кіно «УНІКА», що проходив у в Санкт-Петербурзі. Наш земляк нагороджений почесним дипломом міжнародного форуму. Тому й відкрився фестиваль документального кіно в нашому обласному центрі демонстрацією фільму Дмитра Вовка «Медовий ранок», переможця фестивалю «Полтава-Док» у 2014 р. Треба додати, що за фахом Дмитро – педагог, на його творчому рахунку – понад 40 стрічок за 6 років у кіно. На фестивалі Д. Вовк розповів про свої враження від відвідин Миргородської військової частини. Він побував на військовому аеродромі і побачив як літак «СУ-27» виконує вищий пілотаж. Враження були такими сильними, що й досі Дмитро переживає їх, коли згадує про Миргород, а нам передає їх у ст. річці «Небесна варта». Про дві поїздки до Слов`янську, який вважається тилом, з нашими акторами обласного музично-драматичного театру ім. М. Гоголя взимку, напередодні Нового року і влітку теж, на згадку є два фільми.

- Побачити Снігуроньку та Діда Мороза в оточенні бородатих чоловіківу формі – це щось, - посміхається Дмитро. - А влітку цього року тут я зняв кліп «Повертайтеся живими». Очі бійців. Не можу передати словами всього, що відчув тоді -люди, емоції, ставлення до життя. Проте знімаю не лише людей, а й природу. На фестивалі глядачі ознайомляться з фільмом «Інший простір. Півострів Крим». Його знімав я восени 2013 року. Це була остання мирна осінь, але в повітрі відчувалося, що щось не так. Це моє суб’єктивне відчуття перед окупацією. У стрічці красивий відеоряд і лише останній кадрпромовляє до глядача…

Багато показано на фестивалі і стрічок наших землячок. Так, Віри Купман – 5 стрічок – «Міцні горішки», «Гончар Сергій Спасьонов», «Володимир Джежелій. Шлях до мрії», «Боронімо рідну землю»,»STRONGMANБогатирські ігри». У цієї жінки всі фільми присвячені нашому краю, його талановитим людям. Наприклад, у фільмі про решетилівського художника С. Спасьонова зйомки проходили біля Свято-Успенського собору в Полтаві.До речі, всі свої стрічки Віра Анатоліївна викладає в ІНТЕРНЕТ, тому їх можуть переглянути усі бажаючі.

Оксана Кравченко, 26.10.2015, 11:502458
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень