18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Я вас люблю»

Саме так називається одна зкниг Ольги Кулаги, члена ПСЛ, переможця обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини» в номінації «Краще прозаїчне видання» в 2011 р. Народилася вона на Шишаччині, після закінчення Шишацької середньої школи , навчалася у Гадяцькому культурно-освітньому училищі ім. І. П. Котляревського. За фахом – бібліотекар. Понад 20 років віддала служінню цій справі, з них 12 років працювала старшим бібліографом Шишацької ЦБС, а ще 45 років займалася краєзнавством, вивчала історію свого роду і родів краю. Її багаторічні дослідження стали основою книги в «Козацькі хутори й селаШишаччини», де описана історія 35 хуторів.

Захід розпочався з виступу Володимира Микійчука, заступника голови Полтавської обласної ради, котрий подарував бібліотеці унікальне видання - 5 томів Полтавського сільськогосподарського товариства. Він розповів про своє шанобливе ставлення до Ольги Кулаги, бібліотекаря і письменника, творчість якої немає меж, котра любить свій край та родину, і подарував букет червоних троянд.

Ця пані писати почала зі шкільних років, а надихнула її весна і перше кохання.Налітературній ниві працює вже 50 років і жовтневий вечір у ПОУНБ ім. І. П. Котляревського – підсумок її піввікового шляху в цій царині. Цікаво, що перші твори вона опублікувала вШишацькій районній газеті «Сільське життя» під псевдонімом Ольга Добротворець. Її 18 книг видані, коли пішла на заслужений відпочинок, до того ж коштом автора.

- У 1967 році написано перший вірш «Мрія». Пізніше – автобіографічні спогади, що стали підґрунтям роману «Життя прожити – не поле перейти», якому автор віддала майже 40 років життя, - мовила ЮліяКрамарєва, завідувач відділу соціокультурної діяльності.

Хоча цей роман ще не надруковано й досі, через брак коштів, проте пані Ольга мріє його опублікувати, бо вважає головною книгою свого життя. Окрім літератури пані Ольга активно займається краєзнавчою справою. Виступаючіна заході, а серед них було чимало членів ПСЛ, згадували такі книги:»»Козацькі хутори й села Шишаччини» (2010 р.), «Останні амазонки» («2011 р.), « Маринка» («2011 р.), «Венера» (2011 р.), «Ясь і Даринка»(2011р.), «Гість із чужої галактики» (2012 р.), «Прости мене, доню»(2012 р.), інші, котрі були представлені на виставці ексклюзивних видань пані Ольги у літературній вітальні бібліотеки. Треба додати,що тематика цих творів різноманітна. Юлія Сергіївна умовно поділила її на 4 групи книг. Так, Історії України присвячено дві книги: «Козацькі хутори та села Шишаччини» - краєзнавчо-генеалогічні нариси про хутори і роди на території краю, історичний роман «Останні амазонки» . Багато у нашої землячки і фантастичних творів, як збірка повістей «Гість з чужої галактики», романи «Пригоди Сніжани. Дитинство», «Пригоди Сніжани. Утвердження», «Пригоди Сніжани. Повелителька Землі». Є реалістичні твори, серд яких заслуговує на увагу збірка бувальщин «Я вас люблю», де автор помістила 15 бувальщин про мешканців різних сіл Шишацького району, де подорожувала. Одна з найцікавіших повістей про жінок «Фронтовичка» розповідає про міську дівчину Марію, котра стала медсестрою Великої Вітчизняної війни, пройшла передову й тил, побувала у блокаді, на Тихому океані та в Сибіру. Отримала декілька поранень, проте вижила... На зустрічі у літературній вітальні йшла мова і про книгу «Венера», де вміщено повість «Венера» та оповідання »Нещаслива та «Невістка» про жителів сучасного села з іх проблемами і радостями.Пише ця пані й для дітей, наприклад збірка «Подарунок Алісі», до якої увійшли вірші та казочки, а ще оповідки про домашніх тварин.

- Я буду рада, якщо мої твори принесуть Вам хвилини смутку за минулим, хвилини-мрії про прийдешнє, чи просто відпочините, - звернулася Ольга Михайлівна до читачів обласної бібліотеки. – В моїх творах не шукайте реальних людей, дійсних подій чи якихось вчинків, бо я писала художні твори, а не документальні. У моїх творах - сімейно-побутова тематика, нерідко з елементами гумору, трагедії та детективні події – моя улюблена тема. Хоч працю я і в серйозному, документальному жанрі, а ще фантастиці, поезії, не минаючи захоплення природою та історією.

На заході прозвучали музичні вітання на адресу письменниці від учнів ЗОШ № 4 – Кості Омилейко та Кості Шарлая, Даші Палько та Іри Дяченко. А їхній класний керівник Вікторія Пашолка мовила:
- Ми вже другий рік ходимо на заходи у цю бібліотеку. Тут, у літературній вітальні, затишна атмосфера, що надихає на творчість, приємні люди у спілкуванні, от і нині відкрили нове ім`я на літературній мапі Полтавщини.

Треба додати, що всі твори Ольги Кулаги створені з любов`ю до людей та нашого краю.
Оксана Кравченко, 26.10.2015, 11:552466
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень